Lejkersi poveli s 2-0 protiv Jute, Orlando ubedljiv

• Vesti Amerike

U nastavku NBA plej-ofa sinoć su odigrane dve utakmice. Orlando je seriju protiv Atlante otvorio veoma ubedljivo - pobedivši Hokse sa 33 poena razlike, dok su Lejkersi poveli sa 2-0 u seriji protiv Jute.

Orlando je pobedio Atlantu - 114:71, što je drugi najubedljiviji trijumf magičnih u istoriji, kada je reč o plej-of utakmicama, a domaći su u jednom trenutku imali i 46 poena viška. Odluka je pala tokom druge i treće četvrtine, kada je orlando ostavio Hokse na 10 i 11 poena. Dvajt Hauard je bio najbolji na parketu sa 21 poenom, 12 skokova i 5 blokada, Vins Karter je završio sa 20, a Džamir Nelzon sa 19 poena. Druga utakmica serije igra se sutra uveče, takođe na Floridi.

Lejkersi su nastavili seriju pobeda nad Jutom u Stejpls Centru, gde nisu izgubili od "džezera" još od januara 2006. Sinoć je bilo 111:103, a kao i u prvom meču, Juta je do samog kraja bila blizu, ali praktično bez šansi da napravi preokret. Kobi Brajant je bio najbolji strelac sa 30 poena, uz 8 asistencija, ali je presudna bila igra u reketu, gde su dominirali Pau Gasol Endrju Bajnam i Lamar Odom. Gasol je uz 22 poena, imao 15 skokova i 2 blokade, Bajnam 17 koševa, 14 uhvaćenih lopti i 4 blokade, a Odom 11 poena, 15 skokova i 3 blokade. kada se doda da je i Brajant blokirao tri protivnička šuta, jasno je da su gosti u potpunosti bili izbačeni iz reketa. Kod poraženih Pol Milsep je bio najefikasniji sa 26 poena, dok su Karlos Buzer i Si Džej Majls završili sa po 20. Treća utakmica je u subotu u Solt Lejk Sitiju.