"Majstorica" odlučuje NBA šampiona

• Vesti Amerike

Novog šampiona NBA lige odlučiće jedna utakmica. Prvi put u poslednjih pet godina, u finalu plej-ofa najače košarkaške lige sveta igraće se "majstorica", pošto su Los Anđeles Lejkersi ubedljivom pobedom u šestom meču - 89:67 izjednačili na 3-3 u seriji protiv Bostona.

Za razliku od prethodnih pet susreta, koji su uglavnom bili neizvesni do kraja ili do pred sam kraj, sonoćnji duel u "Stejpls centru" bio je rešen već posle prvog poluvremena, koje su domaći dobili sa 20 poena razlike. Posle tri četvrtine prednost Lejkersa bila je 25 poena i na kraju, gosti iz Bostona završili su sa drugim najlošijim učinkom u istoriji NBA finala - boljim jedino od katastrofalnih 54 poena Jute protiv Čikago Bulsa 1998.

Kao i obično, Kobi Brajant je bio najefikasniji kod pobednika sa 26 poena, a imao je i 11 skokova. Pau Gasol ubacio je 17 poena, uz 13 uhvaćenih lopti i 9 asistencija, dok je Ron Artest završio sa 15 poena. Međutim, razliku u korist Lejkersa ovog puta su napravili rezervisti, Saša Vujačić sa 9, Lamar Odom sa 8 poena i 10 skokova, Džoran Farmar i Šenon Braun sa po 4 poena.

Kod Seltiksa, koji su već u prvoj četvrtini ostali bez Kendirka Perkinsa i čiji je nastup u sutrašnjem odlučujućem meču vrlo neizvestan, najefikasniji je bio Rej Alen sa 19 poena.

Sutrašnja "majstorica" igra se takođe u Los Anđelesu, a ulog je 18. titula za Boston i 16. za Lejkerse.