Đoković ponovo najbolji u Dubaiju

• Vesti Amerike

Novak Đoković treću godinu zaredom sa trofejem šampiona turnira u Dubaiju

Najbolji srpski teniser Novak Đoković osvojio je treću uzastopnu titulu na turniru u Dubaiju.

Do drugog trofeja ove sezone i 20. u karijeri, Đoković je stigao veoma sigurnom i ubedljivom pobedom nad možda najboljim teniserom svih vremena Rožderom Federerom. Bilo je 6:3 i 6:3 za trenutno trećeg igrača sveta, koji je pitanje pobednika rešio posle svega sat i 11 minuta igre.

U prvom setu Đoković je Federeru oduzeo servis već u trećem gemu, zatim imao još dve prilike za 4:1, da bi konačno drugi put "brejknuo" Švajcarca u devetom gemu i osvojio set, u kome je promašio samo tri svoja prva servisa.

Početni udarac mogao je samo da se pogorša u drugom setu i upravo to je Đokovića koštalo jedinog "brejka" u meču. Federer je, kao i Đoković u prvom setu, poveo sa 2:1, a ubrzo i 3:1, ali se šampion Australijen Opena brzo vratio u meč i sa pet uzastopno osvojenih gemova došao do 12. pobede u 2011.

Kada se tome dodaju i dve pobede u finalu Dejvis Kupa u decembru, i tri pobede na Hopman kupu, pre grand slema u Melburnu, stiže se do imresivniog skora - 17:0 u poslednja tri meseca.

Za trijumf u Dubaiju Đoković je nagrađen čekom na 386 hiljada dolara, dok 500 odbranjenih poena neće uvećati njegov zbir na svetskoj rang-listi.