Boston kao Oklahoma Siti

• Glas Amerike

Slavlje Boston Seltiksa tokom sinoćnje utakmice

I Seltiksi posle zaostatka od 2-0 uspeli da preokrenu rezultat u seriji protiv Majamija i stignu na korak od velikog finala

Dan pošto je Oklahoma Siti, posle zaostataka od 2-0 u seriji stigao do preokreta protiv San Antonija, pobedom u petoj utakmici finala Zapada na gostujućem parketu, identičan scenario ponovio se u finalu Istoka. Boston, koji je pre svega pet dana gubio sa 2-0 od Majamija sinoć je trijumfovao na Floridi - 94:90, poveo sa 3-2 u seriji i sada ga samo jedna pobeda na svom parketu deli od velikog finala.

Najtrofejniji tim NBA lige tri puta se vraćao u igru tokom sinoćnjeg meča - u drugoj četvrtini gubio je 13, u trećoj sa devet, a šest minuta pre kraja sa šest poena razlike. Međutim, velika četvorka - Rondo, Alen, Pirs i Garnet nije se predavala, a imala je i pomoć rezerviste Mikaela Pitrusa. Francuz je ubacio 13 poena, od čega dve izuzetno važne trojke u poslednjoj četvrtini.

Najvažniju trojku postigao je Pol Pirs 52 sekunde pre kraja preko ruke Lebrona Džejmsa, koji jeste završio sa 30 poena i 13 skokova, ali tokom osam minuta u poslednjoj četvrtini nije postigao koš.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kevin Garnet sa 26 poena, uz 11 skokova, Pirs je ubacio 19, Rej Alen i Pitrus po 13, Brendon Bas 10 poena. Ražon Rondo završio je sa 7, ali i 13 asistencija, 6 skokova i 4 ukradene lopte.

Kod poraženih, pored Džejmsa jedino je Dvejn Vejd imao dvocifren učinak - 27 poena, dok niko od ostalih igrača nije postigao više od 9, uključujuči i Krisa Boša, koji se vratio na parket posle sedam mečeva pauze zbog povrede prepona.

Šesti meč serije igra se sutra uveče u Bostonu, dok je za večeras u Oklahoma Sitiju zakazan šesti duel u seriji između Tandera i San Antonija. Domaći vode sa 3-2 u seriji.