Treći uzastopni poraz Majamija, Njujork iznenadio Kavalirse

Šakil O'Nil vratio se u tim Majamija posle tri utakmice pauze prouzrokovane stomačnim virusom, Dvejn Vejd je pružio verovatno najbolju partiju u karijeri, ali je Majami ipak doživeo treći uzastopni poraz i trenutno je u najdužoj crnoj seriji ove sezone. Alen Ajverson proveo je na parketu sva 53 minuta i ponovo bio izvanredan sa 38 poena, 16 asistencija i 6 skokova, ali su mu odlično pomagali i Mark Džekson (26 poena), Kajl Korver (20), ruki Andre Igudala (19 i 10 skokova) i Kris Veber (15 i 10 skokova).

O'Nil je završio sa 13 koševa i 12 uhvaćenih lopti, dok je Vajd ubacio rekord karijere - 48 poena, uz 10 asistencija i 6 skokova, ali je promašio šut za pobedu na isteku regularnog toka utakmice. Siksersi su produžetak otvorili serijom 10:2 i gosti nisu imali nikakve šanse.

Posle više od četiri godine i sedam poraza zaredom, Njujork je trijumfovao u Klivlendu- 95:89 i umnogome otežao poziciju Kavsa u borbi za plej-of. Klivlend ima dve utakmice prednosti u odnosu na Netse, ali tri od poslednja četiri meča igra na strani. Stefon Marberi je bio sjajan na početku meča, ubacivši svih 14 poena u prvom poluvremenu, da bi Mo Tejlor (16 poena) i Džamal Kroford (25 i 9 asistencija) sačuvali vođstvo u završnici. Lebron Džejms je završio sa 27 koševa i 18 skokova, ali je katastrofalno šutirao iz igre (7-25). Saša Pavlović – za 8 minuta 4 poena.