"Brejk" Vizardsa u Čikagu, San Antonio eliminisao Denver

Protekle večeri odigrane su samo dve utakmice NBA plej-ofa, a zahvaljujući pobedi San Antonija nad Denverom – 99:89, kojom su Sparsi trijumfovali sa 4-1 u seriji, poznat je i prvi par druge runde doigravanja. San Antonio će, kao drugi nosilac imati prednost domaćeg terene protiv Sijetla, koji je veče ranije eliminisao Sakramento identičnim rezultatom. U drugoj utakmici večeri, Vašington je i treći put zaredom pobedio Bulse, ovog puta u Čikagu – 112:110 i poveo sa 3-2 u seriji, koja bi mogla da bude odlučena već sutra uveče, ovde, u prestonici SAD.

Čikago – Vašington 110:112 (2-3)

Peti duel Čikaga i Vašingtona počeo je kratkom ceremonijom na kojoj je legenda Bulsa, Skoti Pipen uručio Benu Gordonu nagradu za najboljeg rezervnog igrača NBA lige. Gordon je postao drugi košarkaš Čikaga, posle Tonija Kukoča (1996. godine), koji je dobio ovo priznanje, ali je Vašington u velikoj meri dominirao sinoćnom utakmicom. Kada su Vizardsi, predvođeni Lerijem Hjuzom, koji je sa 33 poena postavio plej-of rekord karijere (9 skokova, 7 asistencija), poveli sa 22 razlike tokom trećeg "kvotera", činilo se da su Bulsi gotovi. Mladi tim Skota Skajlsa, kao i tokom cele sezone, nije se predao tako da je preko Kirka Hajnrika i Džanera Parga sa četiri trojke u poslednjih 40-tak sekundi došao do izjednačenja. Pargo je za tri minuta ubacio 10 poena, od čega tri trojke, Hajnrik je završio sa 23, a Gordon sa 27 poena, ali je sve nade domaćih srušio Gilbert Arinas (16 poena, 8 asistencija, 6 skokova), košem u poslednjoj sekundi. Kod Bulsa se još istakao i Tajson Čendler sa "dabl-dablom" (22 poena, 10 skokova), dok su svi staretri Vizardsa imali dvocifren učinak. Džejmison je završio sa 19 poena i 10 uhvaćenih lopti, Hejvud sa 17koševa , 7 skokova i 5 blokada, dok je Džefris, uz 12 pogodaka imao i 8 skokova.

San Antonio – Denver 99:89 (4-1)

Košarkaši Denvera još jednom su pokazali da nisu slučajno uspeli da se plasiraju u plej-of. Nagitsi su namučili umorni San Antonio, koji je tri četvrtine imao problema u svim elementima igre, ali je u poslednjih 12 minuta uradio dovoljno za trijumf i plasaman u polufinale Zapada. Toni Parker je bio najefikasniji sa 21 poenom (7 asistencija), Dankan (11 skokova, po 5 asistencija i blokada) i Đinobili (9 skokova) ubacili su po 18, a Robert Ori 17. Najefikasniji kod poraženih bio je Karmelo Entoni sa 25 pogodaka.

Indijana i Dalas za polufinale konferencije

Večeras se igraju još dve utakmice NBA plej-ofa. Indijana dočekuje Boston i s obzirom da vodi 3-2 u seriji imaće priliku da eliminiše Seltikse i izbori duel sa zvaničnim šampionima Detroit Pistonsima u polufinalu Istoka. S druge strane, Dalas posle tri uzastopna trijumfa nad Rokitsima, od čega dva u Hjustonu, ponovo gostuje u "Tojota Centru" i eventualnim trijumfom obezbedio bi plasamn u polufinale zapada, gde ga čeka Finiks, tim sa najboljim skorom u ligaškom delu prvenstva.