Indijana izjednačila u Detroitu, Dirk Novicki doneo pobedu Mevsima u Finiksu

Zvanični šampion Detroit i najbolji tim ligaškog dela prvenstva Finiks, po svemu sudeći, ipak neće imati tako lak posao u polufinalu konferencije. Oba tima protekle večeri dozvolila su slabije rangiranim rivalima da naprave "brejk" – Pistonsi su poraženi od Indijane, a Sansi od Dalasa, čime je rezultat u obe serije izjednačen na 1-1, a prednost domaćeg parketa prešla u ruke Pejsersa i Mevsa.

Detroit – Indijana 83:92 (1-1)

Ben Valas je odigrao odbranu na nivou najboljeg defanzivca lige, ali za razliku od prethodnog duela sa Pejersima, u napadu nije bio od velike pomoći svom timu. Predvođeni Tejšonom Prinsom, koji je ubacio 24 poena, uz 9 skokova i 7 asistencija, Pistonsi su imali 15 razlike u prvoj četvrtini i 10 na poluvremenu, ali je Indijana bila mnogo bolja u nastavku i na kraju trijumfovala 92:83. Džermejn O'Nil je bio na svom uobičajenom nivou sa 22 poena i 10 skokova, Redži Miler je 15 od ukupno 19 poena postigao u drugom poluvremenu, ali je istinski junak pobede Pejsersa bio Džef Foster. Rezervni centar gostiju postigao je 14 poena, ali i rekord karijere 20 skokova, od čega 10 u napadu, uz po 2 asistencije, blokade i ukradene lopte. Darko Miličić još jednom je ceo meč presedeo na klupi.

Finiks – Dalas 106:108 (1-1)

Majk D'Antoni dobio je pred početak druge utakmice protiv Dalasa trofej "Red Oerbah" namenjen najboljem treneru NBA lige, ali su njegovi košarkaši izgubili od Meveriksa - 108:106 i izgubili prednost domaćeg terena. Pored vođstva gostiju od 12 razlike u prvoj četvrtini, znak da ovaj meč neće biti srećan za Finiks bila je i povreda Džoa Džonsona na kraju prvog poluvremena. Posle grubljeg faula Džerija Stekhausa, bek Sansa je licem udario u parket, doživeo blaži potres mozga i polomio jagodičnu kost, tako da je već danas operisan i propustiće bar jedan meč.

Amari Stodemajer ponovo je bio sjajan sa 30 poena i 16 skokova, Šon Merion je ostvario i šesti "dabl-dabl" u doigravanju – 23 poena, 15 uhvaćenih lopti, a Stiv Neš je završio sa 23 poena i 13 asistencija. Međutim, junaci pobede gostiju bili su Majkl Finli sa 31 košem, 6 skokova i 5 asistencija i Dirk Novicki, koji je pored 23 poena i 12 skokova ubacio koš za pobedu, 7 sekundi pre kraja. Za razliku od prethodnog duela, Erik Dampir je bio veoma dobar sa 15 poena i 12 skokova. Poslednji napad Sansa, završio je Kventin Ričardson čiji pokušaj za tri poena nije pogodio cilj.