Krstić usamljen protiv Majamija, Radmanović bolji od Stojakovića

Tri ubedljive pobede bolje rangiranih timova obeležile su proteklo veče u NBA ligi. Zvanični šampioni Detroit Pistonsi trijumfovali su nad Filadefijom – 99:84 i poveli sa 2-0 u seriji, baš kao i Majami protiv Nju Džersija, odnosno Sijetl protiv Sakramenta.

Majami - Nju Džersi 104:87 (2-0)

Najubedljiviji je bio prvi nosilac u Istočnoj konferenciji, Majami, koji je sa 104:87 pobedio Nju Džersi, uprkos izvanrednoj partiji Nenada Krstića, koji je sa 27 poena (8-13 za dva, 11-12 slobodna bacanja), bio najefikasniji pojedinac susreta. Pored toga, Krstić je za 34 minuta igre imao i 8 skokova i 3 asistencije. Hit je ove sezone svih pet puta dobio Netse, a uprkos činjenici da se Šakil O'Nil, nijednom nije istakao, prosečna razlika u korist Majamija je skoro 20 poena. Ovog puta nezaustavljiv je bio Alonzo Morning sa 21 poenom i 9 uhvaćenih lopti za svega 16 minuta igre.

Sijetl - Sakramento 105:93 (2-0)

Kao i u prvoj utakmici u nedelju uveče, košarkaši Sakramenta ponovo su ostavili previše prostora Reju Alenu i Džeromu Džejmsu, tako da su na gotovo identičan način doživeli još jedan poraz – 105:93. Majk Bibi je bio mnogo bolji nego u prvom meču, ubacio je 16 poena, uz 8 asistencija, Bobi Džekson (17 koševa), takođe, ali je Peđa Stojaković podbacio sa svega 9 poena (šut iz igre 3-10), uz doduše 10 skokova, što je bilo najviše na utakmici. Vladimir Radmanović ponovo je imao neobičnu frizuru, ali je ovog puta imao i značajan doprinos u trijumfu svog tima. Za 23 minuta igre postigao je 10 poena, pogodivši svih pet šuteva za dva, imao 3 skoka, po 2 asistencije i blokade. Rej Alen je ubacio 26 poena, uz 6 asistencija, Džerom Džejms uz 19 poena, imao 9 uhvaćenih lopti, dok je Rašar Luis završio sa 12 pogodaka, uz vrlo slab šut iz igre (3-12). Naredne dve utakmice ovih timova igraju se u Sakramentu, u petak i nedelju uveče.

Detroit - Filaldelfija 99:84 (2-0)

Detroit je još jednom uspeo da obuzda Alena Ajversona i dominantnom igrom u drugom poluvremenu dođe do ubedljivog trijumfa nad Siksersima – 99:84. Predvođena Ajversonom, koji je meč završio sa 19 poena i 10 asistencija, ali uz katastrofalnih 7-24 iz igre, Filaldefija je uglavnom vodila do sredine drugog "kvotera", kada su šampioni serijom 11:1 stekli šest razlike (40:34). Rip Hamilton je bio najefikasniji pojedinac meča sa 23 poena (7-11, 2-2, 3-3), Čonsi Bilaps je uz 20 koševa imao 8 asistencija i 6 skokova, a sve je iznenadio zakucavanjem u drugoj četvrtini, dok je Rašid Valas 11 od svojih 15 poena, postigao u trećoj četvrtini, koju su Pistonsi završili sa viškom od 12 poena (69:57). Još jednu odličnu partiju u timu Lerija Brauna pružili su Tejšon Prins sa 14 poena, 8 skokova i 5 asistencija i Antonio Mekdajs, koji je uz 12 koševa imao takođe 8 skokova i 3 blokade. Darko Miličić igrao je poslednja 4 minuta i imao jednu blokadu.

San Antonio traži izjednačenje

Večeras se igraju druge utakmice u preostale tri serije. San Antonio će pokušati da izjednači rezultat protiv Denvera, koji je dobio prvi meč u gostima, Čikago dočekuje Vašington, a Finiks je domaćin Memfisu. Bulsi i Sansi vode sa po 1-0.