Minesota na korak od polufinala Zapada - 2004-04-28

Kevin Garnet postigao je 27 poena, uz 14 skokova i 5 asistencija, a Minesota je u èetvrtoj utakmici pobedila Denver – 84:82 i tako povela sa 3-1 u èetvrtfinalnoj seriji plej-ofa Zapadne konferencije. Domaæi Nagitsi umalo su ostali bez najboljeg strelca Karmela Entonija u treæoj èetvrtini, ali se 3. pik sa poslednjeg drafta, posle samo nekoliko minuta u svlaèionici, vratio na parket. Posle svega što su igraèi dva tima izjavili u medijima posle treæeg meèa, oèekivala se napeta utakmica, a tako je i bilo do samog kraja. Vulvsi su imali priliku da utakmicu reše pre dramatiène završnice, jer su veæim delom drugog poluvremena imali prednost, sredinom poslednje èetvrtine osam razlike, ali je Denver, pre svega zahvaljujuæi Vošonu Lenardu, koji je ubacio 28 poena, uspeo da se vrati. Minut i 14 sekundi pre kraja rezultat na "pola koša" za Vulvse, Sprivel je pogodio trojku, Nene je 18 sekudi pre isteka vremena zakucavanjem smanjio na 84:82, da bi Sprivel, sa dva promašaja sa linije slobodnih bacanja omoguæio domaæima poslednji napad, u kome su najpre Miler, a zatim i Lenard promašili šuteve za izjednaèenje. Peta utakmica igra se u petak u Mineapolisu i ukoliko pobedi Minesota æe prvi put u 15 godina dugoj istoriji kluba proæi prvo kolo plej-ofa.

Za sada najneizvesniju seriju igraju Majami i Nju Orleans. Posle dva trijumfa Majamija na Floridi, Hornetsi su sinoæ ostvarili i drugu pobedu na svom parketu – 95:86, a najzaslužniji je bio Beron Dejvis sa 23 poena i 10 asistencija. Pored njega odliènu partiju pružio je i veteran Stejsi Ogmon, koji je završio meè sa 17 koševa, ali su i ostali igraèi bili raspoloženi, tako da je najiskusniji tim lige šutirao odliènih 50 odsto iz igre. Prelomni trenutak èetvrte utakmice dogodio se 53 sekudne pre kraja kaa ruki Dvejn Vejd nije uspeo da ubaci loptu u igru za pet sekundi, tako da su domaæi na šest razlike dobili i napad. U penal-završnici, Hornetsi su bili sigurni i tako došli do izjednaèenja u seriji. Peti meè, igra se u Majamiju u petak uveèe.