Veèeras odluèujuæi duel Kingsa i Lejkersa - 2004-04-11

Danas je na programu veliki derbi Zapada. U Arko Areni od 21 sat i 30 minuta Sakramento doèekuje Lejkerse, a rezultat te utakmice odluèiæe o prvaku pacifièke divizije i – najvjerovatnije – drugoplasiranij ekipi u zapadnoj Konferenciji.

Tri dana pred kraj sezone, Denver i Juta imaju isti skor, ali Nagetsi imahju bolji skor u meðusobnim duelima.

Juta je inaèe do pobede nad ekipom Hjustona došla, pre svega, zahvaljujuæi dobroj igri u odbrani. Gordan Girièek je postigao 23, Andrej Kirilenko Kirilenko 15, a Aleksandar Pavloviæ 2 poena za 13 minuta igre.

Košarkaši Orlanda poraženi su i 13. put zaredom. Ovoga puta od Ditroit Pistonsa 101:89. Orlando na taj naèin sezonu završavai sa najslabijim skorom i najveæim šansama da iduæe godine izabere prvi pik sa NBA drafta..

Darko Milièiæ je u Orlandu igrao 12 minuta i, uz dva poena, zabilježio šest skokova.

U Vašingtonu, Njujork Niksi su savladali Vizardse 102 : 98, nakon produžetka, a èovjek odluke bio je Dikembe Mutombo, sa 10 skokova i èetiri blokade.

Atlanta je pobedila Boston 110 : 99, a Željko Rebraèa je meè presedeo na klupi. Sijetl je bio bolji od Dalasa 119 : 99, Klivlend od Majamija 91 : 80, dok je Nju Orlians slavio protiv Milvokija 92 : 87.