Peða vratio Kingse na èelo Zapadne konferencije - 2004-04-05

Predrag Stojakoviæ je odliènom partijom u drugom poluvremenu – spasio Kingse iz Sakramenta treæeg uzastopnog poraza i ostavio ih u trci za vodeæu poziciju pred plej off Zapadne konferencije. Sakramento je u Tojota Centru slavio protiv Hjuston Rokitsa 99:94. Stojakoviæ je zabeležio dabl-dabl – uz 11 uhvaæenih lopti bio je najefikasniji igraè na utakmici sa 28 poena, od èega 11 polovinom treæe èetvrtine, kada su Kingsi serijom 13-0 uspjeli da preokrenu rezultat i taj period igre okonèaju sa 10 poena prednosti. Kris Veber je postigao 19, a Vlade Divac 10 poena, uz 3 skoka i 6 asistencija. Najbolji u poraženom timu bio je Kinez Jao Ming sa 21 poenom. Hjuston, koji trenutno zauzima 7. mjesto u Zapadnoj konferencijii izgubio je èetvrtu utakmicu zaredom.

Branioci titule prvaka, Sparsi iz San Antonija, su u derbiju Zapada prekinuli seriju od 11 uzastopnih pobjeda Lejkersa. U Stejpls Centru, predvoðeni Tonijem Parkerom sa 29 poena i 9 asistencija i Timom Dankanom koji je uz 18 poena uhvatio i 13 lopti Spasi su slavili 95-89. Time je trka za poziciju broj jedan na Zapadu, postala krajnje neizvjesna jer vodeæi Kingsi sada od Lejkersa imaju samo jedan poraz manje, i vjerovatno æe u meðusobnom duelu u Sakramentu odluèiti i prvaku Pacifièke divizije.

Istovremeno San Antonio sada ima 2 pobjede manje i 1 poraz više od trenutno drugoplasirane Minesote, koja je sinoæ u svom Target Centru zabilježila i 5 uzastopnu pobjedu. Gostujuæi Memfis je sa 90-82 poražen prvi put u poslednjih 8 utakmica. Sem Kasel je ubacio 36 poena, Kevin Garnet je dodao 14 uz èak 22 skoka. Najbolji u gostujuæem Timu bio je Džejms Pouzi sa 19 poena. Memfis je trenutno peti sa jednom pobjedom više od šestoplasiranog Dalasa.

Pobjedom u Los Anðelesu protiv Klipersa – jedno od najprijatnijih iznenaðenja sezone – podmlaðeni tim Jute, izjednaèio se sa Nagitsima iz Denvera na osmom mjestu Zapadne Konferencije sa 40 pobjeda i 37 poraza. Aleksandar Pavloviæ je za19 minuta ubacio 2 poena, uz 3 skoka i jednu asistenciju. Jedna od najboljih u poraženom timu bio je Predrag Drobnjak. Igrao je 24 minuta, uz uèinak – 18 poena, 3 skoka i 2 asistencije.

Tim Lerija Brauna konaèno je uspio da savlada najbolju ekipu Istoka. Od samom poèetka Pistonsi su zaustavili najboljeg igraèa Indijane Džermejna O Nila koji je, pogodivši svega 4 od 15 pokušaja iz igre, utakmicu završio sa skromnih 9 poena. Tim Rika Karlajla ubacio je samo 61 poen, èak 18 manje od Detroita, koji je tako ostvario i 10 trijumf ove sezone, ne dozbolivši protivniku više od 70 koševa. Rièard Hamilton je bio najefikasniji meðu Pistonsima sa 24 poena. Darko Milièiæ je igrao 2 minuta i ubacio je 2 poena, uz jednu uspješnu blokadu

Što se tièe ostalih susreta na istoku, kažimo da su Baksi iz Milvokija, predvošeni Brajanom Skinerom sa 19 poena i 14 skokova, pobjedom nad Toronto reptorsima 90-83, definitivno obezbjedili uèešæe u Plej offu – drugi put uzastopno, a peti put u poslednjih 6 sezona. Najbolji kod domaæih bio je Džejlen Rouz sa 21 poenom.

Bez obzira na to što ih ove godine neæe biti u doigravanju, Supersoniksi iz Sijetla nisu dozvolili Nju Orlians Hornetsima da u njihovoj Ki Areni osiguraju plasman u plej off . Uz 25 poena Reja Alena i 14 Brenta Berija – Sijetl je trijumfovao 96-88. U ekipi iz Nju Orliansa ni sinoæ nije bilo povrijeðenih Džamala Mešburna i Barona Dejvisa.

Ovdje kod nas, u Vašingtonu, veæ otpisani Vizardsi su pomrsili raèun Seltiksima iz Bostona. Gilbert Arinas sa 32 i Leri Hjuz sa 30 poena doveli su Vašington do trijumfa 112-102, a Boston je sedmu poziciju prepustio Njujork Niksima. Seltiksi su loše poèeli seriju od 4 gostovanja, pa bi – ukoliko protiv Majamija i Nju Orliansa budu igrali kao sinoæ – vrlo lako mogli da propuste plej off. Klivled Kavalirsi sada imaju svega 2 i po pobjede manje od Bostona.