Voker brži od sirene - 2004-01-28

Pred neverovatnu seriju gostovanja, koja æe trajati skoro èetiri nedelje, Klipersi su se oprostili od svojih navijaèima trijumfom u «Stejpls Centru». Za konaènih 102:92 protiv Èikago Bulsa najzaslužniji je bio Kori Mageti, inaèe rodom iz Èikaga, koji je postigao 28 poena uz sjajan šut iz igre (10-13). Marko Jariæ proslavio je poziv na All-Star jednom od najboljih partija ove sezone i prvim «dabl-dablom». Za 39 minuta postigao je 14 poena, uz 10 asistencija, po 4 skoka i ukradene lopte, dok je Peða Drobnjak presedeo celu utakmicu na klupi.

Dalas je ostvario i deveti uzastopni trijumf, u dramatiènoj završnici u Sijetlu – 118:116. Vladimir Radmanoviæ igrao je 29 minuta, uz uèinak 8 poena, 3 asistencije po jedan skok i blokada, a veèe je obeležio Dirk Novicki sa rekordom karijere – 43 poena (8-11 dvojke, 8-11 trojke, 3-5 penali). Ipak, odluèujuæi koš za Mevse postigao je Entoan Voker, uz zvuk sirene, preko ruke Vladimira Radmanoviæa. Voker je završio utakmicu sa 17 poena, 8 skokova i 7 asistencija, Neš je uz 19 koševa imao 8 asistencija, dok je Finli imao uèinak 17 poena i 6 uhvaæenih lopti.

Posle tri uzastopna poraza, Finiks je trijumfovao u Atlanti – 89:85, najviše zahvaljujuæi Šonu Merionu, koji je 18 od ukupno 22 poena postigao u drugom poluvremenu. Žarko Èabarkapa igrao je 13 minuta i postigao 8 poena. U ostalim utakmicama, San Antonio je posle dva poraza zaredom trijumfovao u Njujorku – 77:67, dok su Nju Džersi Netsi u prvoj utakmici pod komandom novog trenera Lorensa Frenka lako pobedili u Filadelfiji – 94:76. Siksersi su doduše bili znatno oslabljeni, bez Alena Ajversona i Derika Kolmena.