Maestralni Stojakoviæ - 2004-01-23

Posle poraza u svojoj «ARKO Areni» od Portlanda posle produžetka, Kingsima je dobro došlo da seriju gostovanja zapoènu baš u Klivlendu, protiv tima sa 25. skorom u ligi, koji je pritom bio oslabljen neigranjem povreðenog Lebrona Džejmsa. Meðutim, i takvi Kavsi mogli su neprijatno da iznenade trenutno vodeæi tim Zapada, da Peða Stojakoviæ nije pružio još jednu u nizu blistavih partija ove sezone. Kapiten reprezentacije SCG ubacio je 37 poena, od èega 27 u drugom poluvremenu, a neverovatnih 20 tokom treæe èetvrtine, kada je pogodio sva èetiri pokušaja van linije 7,24. Uz to, za 45 minuta igre imao je 10 skokova (peti «dabl-dabl» sezone) i jednu asistenciju. Peði je to bio 12. put ove sezone da je ubacio više od 30 poena, treæi put zaredom i posle ove utakmice prosek mu je 25,7 poena. Vlade Divac takoðe je odigrao odlièno, zamalo ostao bez «tripl-dabla»: 13 poena, po 9 skokova i asistencija za 35 minuta, mada je veoma loše šutirao penale, samo jedan pogodak iz osam pokušaja.

Lejkersi su moglo bi se reæi oèekivano poraženi u Dalasu – 106:87, što je njihov deveti uzastopni poraz na strani, dok je Sijetl bio ubedljiv protiv Golden Stejta – 103:87. Treæu utakmicu zaredom Vladimir Radmanoviæ nije poèeo u startnoj petorci i za 21 minut, bio je daleko ispod svog ovosezonskog proseka: 6 poena, po jedan skok i asistencija.