Pistonsi 13. put zaredom, Pedja uništio Kliperse - 2004-01-20

Pobedom nad zvaniènim šampionima San Antonio Sparsima – 85:77, Pistonsi su došli do 13. uzastopnog trijumfa i tako izjednaèili najdužu uspešnu seriju u istoriji kluba, koju je pre njih ostvarila samo generacija iz sezone 1989/90, poslednja šampionska ekipa Detroita. Èaki Etkins ubacio je 8 od svojih 14 poena u poslednjoj èetvrtini, a Èonsi Bilaps 13 od svojih 18 poena u poslednja tri minuta. Za 14. trijumf u seriji i novi klupski rekord Detroit veèeras gostuje u Indijanapolisu.

I treæi put ove sezone, a drugi put ovog meseca, Sakramento je pobedio Kliperse, ovog puta najubedljivije – 125:100. Peða Stojakoviæ ubacio je 31 poen za tri èetvrtine, uz izvanredan šut, 5 asistencija, 4 skoka, 2 ukradene lopte i jednu blokadu, dok je Vlade Divac za 27 minuta imao uèinak: 15 poena, 8 asistencija, 5 skokova i jedan ukradena lopta. Marko Jariæ igrao je 24 minuta, postigao 6 poena, uz 3 asisitencije, dok je Peða Drobnjak, na parkeru proveo 17 minuta, uz uèinak 4 poena i 3 skoka.

Posle èetiri poraza zaredom Soniksi su trijumfovali u Filadelfiji - 90:81, pre svega zahvaljujuæi Reju Alenu, koji je postigao 28 poena, pet u samoj završnici iz teških pozicija. Vladimir Radmanoviæ prvi put ove sezone nije bio u stratnoj petorci, ali je imao uobièajenu minutažu i veoma dobar uèinak: Za 36 minuta postigao je 15 poena, uz 4 skoka, 3 ukradene lopte i jednu asistenciju.

Desetkovani Lejkersi poraženi su u svojoj dvorani od Finiks Sansa, koji su tako došli do èetvrte uzastopne pobede. Za konaènih 88:85 najzaslužniji su bili Džo Džonson sa 26 poena i 10 skokova, i Džejk Voskul, koji je završio meè sa rekordima sezone od 18 poena i 12 skokova, postigavši poslednja èetiri poena svog tima. Žarko Èabarkapa igrao je samo 7 minuta, uz uèinak 3 poena i 3 asistencije. Juta bez povreðenih Kirilenka, Harpringa i Rafina i suspendovanog Ostertaga poražena je u Ouklendu – 101:85, a Saša Pavloviæ je bio u startnoj petorci. Za 36 minuta postigao je 6 poena, uz veoma loš šut, ali je imao 9 skokova i 2 ukradene lopte.

U neizvesnoj utakmici Minesota je pre svega zahvaljujuæi Kevinu Garnetu (29 poena, 15 skokova, 7 asistencija) i Semu Kaselu (22 koša, 7 u poslednja dva i po minuta) pobedila Hornetse – 97:90. Beron Dejvis lakše je povredio skoèni zglob sredinom posednje èetvrtine, ali se nije vratio u igru, a trener gostiju Tim Flojd iznerviran nekim sudijskim odlukama iskljuèen je 18 sekundi pre kraja. U ostalim utakmicama: Vašington – Èikago 93:83, Memfis – Hjuston 88:83, Indijana – Atlanta 100:97, Orlando – Milvoki 106:99 i Njujork – Toronto 90:79.