U noæi izmeðu nedelje i ponedeljka u NBA su odigrana samo tri meèa - 2004-01-19

Denver je bio bolji od Majamija, rezultatom 88:80. U treæem meèu zvanièni šampioni lige, San Antonio Sparsi dobili su Boston Seltikse 109:92.

Finiks je pokazao znake oporavka posle velikog trejda, pošto je vezao tri pobede. Protiv Blejzersa to i nije bio probem, jer tim iz Oregona ima jednu pobedu u deset poslednjih meèeva. Uz to, u Portlandu se pojavio problem, zbog oèiglednog sukoba trenera Morisa Èiksa sa plejmejkerom Džefom MekInisom. Solidni bek je u prethodnom meèu igrao samo 18 minuta, a u Arizoni nije ni izašao na parket, iako nije povreðen. Meè je odluèen u finišu. Dva minuta i 26 sekundi do kraja gosti vode 92:90, ali posle toga promašuju svih osam šuteva (kao i sedam neposredno pre završnog pogotka Zeka Rendolfa!).

Kljuè pobede Nagitsa u rukama je držao Karmelo Entoni. Posle tri osrednje utakmice on je Majamiju ubacio 31 poen. Denver je vodio tokom celog meèa, a serija u treæoj èetvrtini gotovo je prelomila utakmicu (64:47). Meðutim, Lamar Odom igra u velikoj formi, pa Majami serijom 12-0 vraæa neizvesnost. Ipak, u finišu, domaæi tim je imao više nerava i izborio pobedu.