Lejkersi dobili gradski derbi - 2004-01-18

Gradski derbi pripao je Lejkersima, koji su uspeli da se oporavi od ubedljivog poraza od Sakramenta. Ponovo je odlièan bio Medvedenko, a tim je predvodio Geri Pejton sa 15 asistencija. Klipersi su imali šut za pobedu, ali je trojka Kenjona Dulinga stigla samo do obruèa. „Crveni“ su vodili tokom celog prvog poluvremena, ali je veoma loš nastup u treæoj èetvrtini (7/29 iz igre) omoguæio Lejkersima da preuzmu prednost i potpunu kontrolu nad utakmicom.

Juta je izgubila od Klivlenda sa 102:96, uz 5 poena Pavloviæa. Sijetl je na turneji po Istoku ponovo poražen, ovoga puta u Vašingtonu, rezultatom 99:84, uz samo 4 poena Radmanoviæa. Detroit je pobedio u Milvokiju sa 99:94, Milièiæ nije igrao, dok seRebraèa za 3 minuta nije upisao u statistiku.

Dalas je nastavio seriju pobeda u Rouz Gardenu, iako u timu i dalje nema Stiva Neša. Izostanak kanadskog pleja popunio je tandem Novicki – Finli sa 65 poena. U tim Portlanda vratio se Rašid Valas, odigrao odlièno i obnovio prièe o trejdu u Dalas. Portland je izgubio èetiri vezana meèa, a pobedio je samo jednom u poslednjih 9 utakmica.

Niksi su ponovo došli do pobede, ovoga puta u Èikagu. Domaæi tim je u poslednju èetvrtinu ušao sa plus 7 , a onda je Kit Van Horn jednostavno zatrpao Bulse sa 13 poena u seriji 16-2 za samo dva minuta igre!

Hornetsi su prekinuli niz od 4 poraza, pošto su uz mnogo sreæe savladali Orlando 91:90. Gosti su imali dve šanse za preokret, ali je najpre MekGrejdi promašio iz kontakta, da bi Girièekov šut u završnoj polovini sekunde bio neprecizan. Pobedu je izborila klupa Nju Orleansa, koja je ubacila èak 45 poena, i odluèujuæe doprinela preokretu u treæoj èetvrtini, kada je Medžik imao 11 poena viška.Derbi Istoka igran je u Ist Raterfordu, gde je Indijana iznenadila Netse i nadoknadila veliki minus. Na poluvremenu su Pejsersi imali minus 10 (55:45), a na ulasku u poslednju èetvrtinu i poen više zaostatka (74:63), ali su u poslednjem periodu primili samo deset koševa i odneli vrednu pobedu. Netsi su bili bolji u reketu i bolji u kontrama (15-0!), ali nisu uspeli da izdrže oštrinu igre Pejsersa.