Rej Alen presudio Lejkersima - 2004-01-03

Derbi veèeri odigran je u «Ki Areni», gde su domaæi Sijetl Soniksi pobedili vodeæi tim lige, Los Anðeles Lejkerse – 111:109. U neizvesnoj završnici, presudio je Rej Alen šest sekundi pre kraja, a Kobi Brajant u preostalom vremenu nije uspeo da postigne trojku za pobedu gostiju. Alen je u potpunosti potvrdio da je prva zvezda Soniksa, ubacivši 35 poena, uz 9 asistencija, a veliki doprinos trijumfu domaæih dao je i Vladimir Radmanoviæ, koji je za 36 minuta postigao 12 poena, imao 7 skokova, 2 asistencije i 1 ukradenu loptu. Rašar Luis je ubacio 20 koševa, a Brent Beri je ostvario drugi uzastopni dabl-dabl, ovog puta sa 12 poena i 11 asistencija.

U gostujuæem tim Brajant je bio najefikasniji sa 32 poena, od èega je 18 ubacio u poslednjoj èetvrtini, dok je Geri Pejton u prvoj utakmici protiv svog bivšeg tima u Sijetlu postavio rekord sezone sa 24 koša. Pehjton je prvih 12 i po sezona svoje NBA kariejre proveo u Sijetlu, a prošle zime trejdovan je u Milvoki upravo za Reja Alena. Pejton je predstavljen prvi od svih igraèa i ovacije publike u «Ki Areni» trajale su više od jednog minuta. On je i dalje vodeæi na klupskima listama po broju postignutih poena, asistencija, ukradenih lopti, odigranih utakmica, minuta provedenih u igri i nekih drugih statistièkih kategorija. Lejkersi su ponovo igrali bez povreðenog Karla Melouna, Soniksima je posao bio olakšan i izlaskom Šakila O'Nila u drugoj èetvrtini. O'Nil nije izdržao bolove u listu i nije se vraæao na parket do kraja meèa.

Memfis je pobedio Jutu - 100:88 i prekinuo seriju od sedam poraza. Aleksandar Pavloviæ igrao je 23 minuta, uz uèinak: 10 poena, po 2 skoka i asistencije i jedna ukradena lopta, dok je u pobednièkom timu najbolji bio Bonzi Vels sa 21 košem i 6 asistencija. Detroit je ostvario i èetvrti uzastopni trijumf – 93:81 protiv Finiksa. Rip Hamilton sa 26 poena i Ben Valas sa 22 skoka, 10 poena, po 3 asistencije i blokade bili su najzaslužniji za 20 pobedu «klipova» ove sezone. Darko Milièiæ je za jedan minut ostao bez uèinka, a Željko Rebraèa ponovo je presedeo na klupi svih 48 minuta.

U ostalim utakmicama postignuti su ovi rezultati: Minesota – Atlanta 93:75, Nju Džersi – Klivlend 97:82, Majami – Orlando 112:101, Vašington – Golden Stejt 97:79, Boston – Indijana 90:103, Milvoki – Dalas 109:101, Njujork – Èikago 99:104, Portland – Denver 96:106, Toronto – Nju Orleans 74:86.