Stojaković zasvirao u poslednjoj četvrtini - 2003-12-29

Cele tri èetvrtine Peða Stojakoviæ igrao je kao protiv Golden Stejt Voriorsa, u poreðenju sa njegovim ovosezonskim partijama – sasvim proseèno, a onda je u poslednjoj èetvrtini ubacio 20 od ukupno 37 poena i doveo svoj tim do 21. pobede u prvenstvu. Juta je još jednom pokazala da ima tim sa velikim potencijalom, u poslednjih 12 minuta ušla sa prednošæu od «pola koša», ali kada je Stojakoviæ preuzeo odgovornost na sebe, «džezeri» nisu imali nikakve šanse. Sredinom te èetvrtine, Kingsi su napravili seriju 10:0, tokom koje je Stojakoviæ ubacio dve trojke, a svaki sledeæi pokušaj Jute da se približi onemoguæio je upravo kapiten reprezentacije SCG sa poslednjeg EP u Švedskoj. U poslednjoj èetvrtini trojke je šutirao 3-4, a slobodna bacanja 7-7. Uz 37 poena, imao je i 7 skokova i èak 6 ukradenih lopti, što mu je rekord karijere. Vlade Divac igrao je 34 minuta uz uèinak: 7 poena, 6 skokova i 8 asistencija, dok je u poraženom timu, Aleksandar Pavloviæ za 10 minuta ubacio 6 poena, bez promašaja iz igre, i imao 3 skoka u napadu.

Klipersi su posle pet pobeda zaredom na svom parketu, izgubili od Toronta – 94:88, a Marko Jariæ je za 30 minuta postigao 6 poena, uz slab šut iz igre, imao 7 asistencija, 2 skoka i blokadu. U ostalim utakmicama San Antonio je zabeležio 13. pobedu u seriji – 89:74, Lejkersi su bez problema savladali Boston 105:82, kao i Denver Golden Stejt Voriorse – 103:79. Portland je ostao jedini tim bez pobede u gostima ove sezone, pošto je poražen i u Klivlendu – 86:74, dok je Finiks, prekinuo seriju od tri poraza i na svom parketu pobedio Filadelfiju – 100:92.