Stojakoviæ prvi put preko kote 40 - 2003-12-24

Božiæ u Americi Predrag Stojakoviæ doèekuje kao drugi strelac NBA lige sa prosekom od skoro 25 poena po utakmici, a Sakramento Kingsi, bez obzira na odsustvo Krisa Vebera, sa najboljim skorom u celoj ligi. «Kraljevi» su prošle noæi pobedili Memfis u svojoj dvorani – 114:97, a Stojakoviæ je ostvario rekord karijere, postigavši prvi put od dolaska u NBA pre pet godina, više od 40 poena, taènije 41. Èak 26 ubacio je u drugom poluvremenu, kada je Sakramento napravio odluèujuæu prednost. Pred sam kraj cela «ARKO Arena» uzvikivala je njegovo ime, što je verovatno i primoralo trenera Adelmana da ga ostavvi u igri svih 48 minuta. Vlade Divac završio je meè sa po 3 koša i asistencije, 5 skokova i 2 blokade.

Posle 25 utakmica pauze zbog povrede skoènopg zgloba Rej Alen se vratio u tim Sijetla i odmah pokazao zbog èega je tri puta u karijeri bio uèesnik All-Star utakmice. Soniksi su deklasirali Finiks 116:90, a Alen je za 23 minuta postigao 24 poena, uz šut iz igre 8-13, i imao 7 asistencija. Rašar Luis je završio meè sa 22 poena i 13 skokova, dok je Vladimir Radmanoviæ za 27 minuta imao uèinak: 7 poena, 6 skokova, 2 asistencije, po jedna ukradena lopta i blokada.

Ni Los Anðeles Klipersi nisu uspeli da zaustave pobednièku seriju zvaniènih šampiona, koji veæ 11 utakmica ne znaju za poraz. San Antonio je u svom «SCB Centru» sve vreme kontrolisao igru i rezultat, a na kraju trijumfovao sa 111:90. Tim Dankan sa 22 poena i 10 skokova i Toni Parker sa 19 koševa i 14 asistencija bili su standardno najbolji u timu Sparsa, dok je kod gostiju Elton Brend zebeležio osmi uzastopni «dabl-dabl»: 22 poena i 13 skokova. Marko Jariæ igrao je 24 minuta, uz uèinak: 2 poena, 2 skoka, 2 asistencije i jedna ukradena lopta.

Slièan uèinak imao je i Željko Rebraèa, èiji Pistonsi su poraženi u Milvokiju – 83:78. Za razliku od Rebraèe, koji je za 10 minuta postigao 2 poena i uhvatio dve lopte u odbrani, Darko Milièiæ opet je presedeo ceo meè na klupi. Najazslužniji za trijumf Baksa bio je nekadašnji prvi pik sa drafta Džo Smit sa 18 poena i 17 skokova.

Najatraktivniji dogaðaj za amerièke medije bio je povratak Letrela Sprivela u Njujork, sada kao igraèa Minesote. Spri je na poèetku dobio ovacije publike, a onda pružio jednu od boljih partija sezone. Postigao je 31 poena, važnu trojku nešto više od minut pre kraja, a onda zbog dobacivanja klupi Niksa dobio i tehnièku grešku, kojja je mogla skupo da košta Vulvse. Ipak, Sem Kasel je novom trojkom 11 sekundi pre isteka vremena postigao svoj 31 poen i konaèan rezulatat – 98:92. Na kraju meèa Sprivel je doviknuo nešto i jednom od vlasnika Njujorka Džejmsu Dolanu, ali posle utakmice nije želeo to da komentariše. Samo je rekao da Dolan zna šta mu je poruèio.

Zahvaljujæi pre svega fanatastiènoj igri u drugoj èetvrtini koju su dobili rezultatom 38:15, Golden Stejt Voriorsi naneli su šesti poraz Lejkersima ove sezone. «Drim tim» iz El Eja nijednog trenutka nije ugrozio prednost domaæih koja je povremenoi iznosila i preko 20 razlike, a za konaènih 107:98 najzaslužniji su bili Klif Robinson sa 24, Spidi Klekston sa 19 i Erik Dampjer sa 17 koševa i 11 skokova. Posle ovog poraza, i pobede Kingsa nad Memfisom, dva velika rivala iz divizije Pacifik imaju identièan skor, najbolji u ligi: 20 pobeda i 6 poraza.