Stojakoviæ rastužio Majka D'Antonija - 2003-12-15

Sakramento je ostvario èetvrti uzastopni trijumf, 13. na svom parketu ove sezone, iako je posle prve tri èetvrtine izgledalo da æe novi trener Finiksa Majk D'Antoni konaèno ostvariti svoju prvu pobedu. Sansi su u poslednji period ušli sa 13 poena prednosti, ali su «kraljevi» predvoðeni Peðom Stojakoviæem, koji je sa 36 poena izjednaèio rekord sezone, èetvrtinu poèeli serijom 19:4 i za manje od šest minuta preokrenuli rezultat. Stojakoviæ je 25 poena ubacio u drugom poluvremenu, 16 u treæoj èetvrtini, pogodio je svih devet slobodnih bacanja, a trojke šutirao 5 od 8. Uz sve to, imao je 5 asistencija, 3 skoka i 2 ukradene lopte. Vlade Divac igrao je 25 minuta, uz solidan uèinak: 7 poena, 5 skokova i 2 asistencije. Za konaènih 107:102 velike zasluge imali su i: Bred Miler (17 poena), Dag Kristi (14), Bobi Džekson (13) i Majk Bibi (10, 6 asistencija).

U ostalim utakmicama, Sijetl je pobedio Milvoki u svojoj «Ki Areni» - 108:102, uz veoma dobru partiju Vladimira Radmanoviæa, koji je za 29 minuta postigao 17 poena, imao po 3 skoka i asistencije, 2 ukradene lopte i jednu blokadu. Juta je u gostima bila bolja od Filadelfije – 94:86, ali se Aleksandar Pavloviæ, za pet minuta koliko je proveo u igri, nije «upisao». Vašington je u neizvesnoj završnici izgubio u Njujorku – 89:87, baš kao i Toronto, na svom terenu protiv Majamija – 90:89.