Sportske vesti - 2003-10-23

Prethodno veèe, bogato NBA utakmicama, obeležio je derbi Zapadne konferencije izmeðu Sakramenta i Dalasa. Repriza prošlogodišnjeg polufinala, koje je Dalas dobio u poslednjoj, sedmoj utakmici, završila se briljantnim trijumfom Kingsa od 22 poena razlike, a najzaslužniji za konaènih 121:99 bio je Peða Stojakoviæ. On je za 38 minuta igre ubacio 25 poena, imao 7 skokova, 2 asistencije i po jednu ukradenu loptu i blokadu. Vlade Divac još se nije oporavio od povrede èlanka tako da nije ulazio u igru.

Još jedan igraè sa prostora SCG imao je svoje veèe. Drugu utakmicu zaredom Vladimir Radmanoviæ bio je najefikasniji igraè Sijetla, ovog puta u pobedi nad Golden Stejtom – 110:91. Radmanoviæ je igrao 36 minuta, postigao 17 poena, bio najbolji skakaè ekipe sa 8 skokova, uz to zabeležio po dve blokade i asistencije i jednu ukradenu loptu. Sjajnu partiju u timu Soniksa pružio je i 14. pik sa poslednjeg drafta, plejmejker Luk Ridnor, koji je uz 12 poena imao i isto toliko asistencija. Veæ posle ove utakmice 22-godišnjeg rukija proglasili su za naslednika Džona Stoktona, koji se povukao ovog leta.

U ostalim utakmicama, Boston je pobedio Minesotu – 90:86 i tako ulepšao debi Rejfa Lafrenca u belo-zelenom dresu. Doskorašnji centar Dalasa igrao je 19 minuta i postigao 9 poena, uz 5 skokova. Najefikasniji je bio Erik Vilijams sa 18 poena, a Pol Pirs se istakao sa all-round uèinkom: 14 poena, 9 asistencija i 8 skokova. Žarko Èabarkapa i Dejan Koturoviæ nisu uèestvovali u porazu Finiksa u Portlandu – 109:98.

Tenis

Najbolje rangirana teniserka SCG Jelena Dokiæ nastavlja sa dobrim igrama i pobedama. U drugom kolu “Generali Opena”, koji se u Lincu igra za nagradni fond od 585 hiljada dolara, Dokiæeva je pobedila Maðaricu Petru Mandulu sa 2:1, po setovima 6:3, 3:6 i 6:3. Njena protivnica u èetvrtfinalu biæe drugi nosilac, Japanka Ai Sugijama, koja je sa 6:3, 7:5 eliminisala Slovenku Tinu Pisnik. Pobednica ovog turnira zaradiæe 93 hiljade dolara i 195 bodova za WTA rang-listu.

Bejzbol

A posle èetiri utakmice u finalnoj seriji amerièke profesionalne bejzbol lige, rezultat u duelu Njujork Jenkija i Florida Marlinsa je 2-2. U èetvrtom meèu, rano jutros po centralno evropskom vremenu, Marlinsi su na svom stadionu, posle tri produžetka trijumfovali sa 4:3, a odluèujuæi poen za domaæi tim osvojio je Aleks Gonsales. Florida je veæ posle prve promene vodila sa 3:0, zahvaljuæi 20-godišnjem Migelu Kabreri, koji je postigao dva home-runa, ali su Jenkiji u devetom iningu izjednaèili. Peta utakmica World Serije igra se takoðe u Majamiju, veèeras u osam sati uveèe po lokalnom vremenu.