Đoković osvojio titulu u Federerovom rodnom gradu

Najbolji srpski teniser Novak Đoković osvojio je ATP turnir u Bazelu, pošto je u finalu pobedio najboljeg tenisera sveta Rožea Federera sa 2:1, po setovima 6:4, 4:6 i 6:2. Bila je to četvrta titula ove sezone za Đokovića, treća na turnirima serije 500, a trijumfom u finalu, 22-godišnji Beograđanin prekinuo je trogodišnju dominaciju Švajcarca u gradu u kome je rođen i odrastao.

Do 15. trofeja u karijeri Đoković je stigao posle dva sata i 11 minuta igre. prvi set je dobio zahvaljujući brejku u devetom gemu, posle kojeg je morao da spasava pet brejk lopti na svoj servis. Ipak, posle 12 minuta i 28 odigranih poena, treći tenise sveta je osvojio prvi set.

Đoković je odmah na startu drugog seta ponovo oduzeo servis Federeru, i bio blizu da isto to učini pri vođstvu od 2:0, ali se Federer izvukao, uzvratio "brejk", a onda u 10. gemu, posle jedne neiznuđenje greške srpskog tenisera stigao do izjednačenja.

Treći set je počeo isto kao i drugi, s tim što je Đoković ovog puta uspeo da dobije i treći i četvrti gem, povede sa 4:0, a potom sačuva prednost do kraja. federer je imao tri "vezane" brejk lopte pri rezultatu 4:1, ali ih je Đoković spasao, da bi u osmom gemu iskoristio već prvu meč loptu.

Pobedom u Bazelu, Đoković je osvojio 500 poena za svetsku rang-listu i novčanu nagradu u iznosu od 291.700 evra.

Nešto ranije, titulu u dublu osvojili su Nenad Zimonjić i Danijel Nestor, pobedom u finalu nad Amerikancima Bobom i Majkom Brajanom - 6:2 i 6:3, posle samo 54 minuta igre. Zimonjću i Nestoru to je osmi trofej ove sezone, za koji su nagrađeni sa 500 bodova i 71.500 evra.