Prvi poraz Klivlenda u plej-ofu, Orlando vodi 1-0

Ako je suditi po prvim utakmicama finala konferencija, završnica NBA plej-ofa biće izuzetno zanimljiva. Veče pošto su Los Anđeles lejkersi u dramatičnom finišu uspeli da sačuvaju prednost domaćeg parketa u finalu zapada protiv Denver Nagitsa, ekipa sa najboljim skorom u ligaškom delu takmičenja - Klivlend, doživela je prvi poraz u doigravanju - i to kod kuće.

Uprkos činjenici da je aktuelni MVP lige Lebron Džejms ubacio 49 poena, što mu je novi plej-of rekord, i da su imali 15 poena viška na poluvremenu, Kavsi su doživeli tek treći poraz ove sezone u svojoj "Kviken Louns Areni" i prepustili prednost domaćeg parketa Orlandu. Bilo je 107:106 za magične, koje je sa 30 poena i 13 skokova predvodio Dvajt Hauard, mada su ključnu ulogu u poslednjoj četvrtini imala dvojica krilnih igrača - Rašard Luis i Hido Turkoglu - koji su zajedno postigli poslednjih 17 poena svog tima.

Turski internacionalac ubacio je 15 poena i sjajno organizovao napade gostiju, što potvrđuje 14 asistencija, dok je Luis, inače najskuplja investicija vlasnika Orlanda, završio sa 22 poena, uključujući trojku 15 sekundi pre kraja kojom je postavio konačan rezultat. U preostalom vremenu, domaći su propustili dve prilike za pobedu: Delonte Vest otvoreni šut za tri poena, a Mo Vilijams pokušaj za dva poena iz vrlo teške pozicije uz zvuk sirene. Džejms je pored 49 poena imao 8 asistencija i 6 skokova, Vilijams je završio sa 17, a Anderson Varežao sa 16 poena. Saša Pavlović nije ulazio u igru.

Drugi meč igra se sutra uveče, takođe u Klivlendu, dok je za večeras u "Stejpls Centru" u Los Anđelesu zakazana druga utakmica u seriji između Lejkersa i Nagitsa.