Prvi poraz zvaničnih šampiona, Lejkersi i Hornetsi po tri pobede

Zvanični šampion NBA lige Boston neće uspeti da ponovi sjajan start od prošle sezone, kada je ostvario 12 pobeda zaredom. Seltiksi su u svom trećem nastupu ove sezone doživeli prilično ubedljiv i zaslužen poraz u Indiajanpolisu – 95:79.

Kevin Garnet bio je najbolji u gostujućoj ekipi sa 18 poena i 14 skokova, ali mu saigrači nisu pomogli, pre svega ostatak takozvane velike trojke – Pol Pirs, koji je završio sa 15 poena, uz šut 3-15 iz igre i Rej Alen, koji je ubacio 10 poena. Izabranici Doka Riversa pritom su izgubili čak 24 lopte i promašili 14 slobodnih bacanja. S druge strane, odličan je bio Deni Grejndžer sa 20 poena, a asistirali su mu Ti Džej Ford sa 19, Markiz Danijels sa 13, Džeret Džek sa 11 i Troj Marfi sa 10. Raša Nesterović završio je sa 8 poena, 4 skoka i 2 blokade za 20 minuta igre. U poslednjoj četvrtini, pri vođstvu Pejsersa od 16 poena razlike, Grejndžer se u pokušaju da ukrade loptu Polu Pirsu bacio, Pirs je pao na njega, a krilni košarkaš Indijane udario glavom o parket i ostao bez prednja dva zuba. Taj potez 25-godišnjeg Grejndžera izazvao je ovacije publike, pogotovo jer je Grejndžer samo dan ranije potpisao novi petogodišnji ugovor vredan, kako se veruje, oko 60 miliona dolara.

U odsustvu Peđe Stojakovića, koji je zbog povrede članka propustio treću utakmicu Hornetsa ove sezone – pobedu nad Klivlendom – 104:92, najbolji učinak od košarkaša iz Srbije i Crne Gore imao je Vladimir Radmanović, čiji su Lejkersi u denveru ostvarili treći trijumf ove sezone – 104:97. Za 31 minut, Radmanović je ubacio 11 poena (0-1, 2-6, 5-7), uz 7 skokova, i bio jedan od petorice igrača svog tima sa dvocifenim učinkom. Ubedljvio najefikasniji bio je Kobi Brajant sa 33 poena.

Saša Pavlović (0-1 iz igre, 1 skok za 4 minuta) nije se "upisao" u pomenutom porazu Kavsa protiv Nju Orleansa, dok je Darko Miličić, u porazu Memfisa u Čikagu – 96:86, za 23 minuta postigao 7 poena (3-9, -, 1-2), uz 9 skokova.