Stojakovićevi Hornetsi pobedili Krstićeve Netse u Nju Džersiju

Tri utakmice NBA sezone odigrane su u nedelju uveče, a pobede su ostvarili Nju Orleans, Denver i Juta.

Srpski derbi odigran je u Nju Džersiju, gde su gosti iz Luizijane iskoristili izostanak povređenog Vinsa Kartera i preokretom u završnici ostvarili pobedu – 84:82. Peđa Stojaković je ubacio 12 poena (0-5, 4-7, -), uz 3 skoka za 31 minut igre, dok je Nenad Krstić pružio najbolju partiju sezone i ostvario prvi "dabl-dabl" posle dugog oporavka od operacije kolena – 12 poena (6-13, -, 0-2) i 10 skokova za 29 minuta.

Hornetsi su imali kontrolu u prvom poluvremenu, ali su netsai predvođeni Ričardom Džefersonom, napravili preokret u trećoj četvrtini. Džeferson je tada postigao 16 od svoja 32 poena. Nekoliko puta u poslednjem periodu domaći su vodili sa osam razlike, nešto više od minut pre kraja sa 82:78, ali nosu uspeli da sačuvaju pobedu. Najbolji igrač Nju Orleansa, Kris Pol, koji je meč završio sa 27 poena, 7 asistencija i 6 skokova, ukrao je loptu minut pre kraja i asistirao Morisu Pitersonu za trojku uz faul, čime su gosti došli do izjednačenja. Posle promašaja Krstića na drugoj strani, Pol je iz prodora poentirao dve i po sekunde pre kraja, i postavio konačan rezultat. Entoan Rajt nije uspeo da izbori produžetak u preostalom vremenu.

Pored Pola, kod Hornetsa se istakao i Tajson Čendler sa 14 poena i 12 skokova, dok je kod domaćih Džejsonu Kidu za malo izmakao "tripl-dabl" - 14 poena, 10 asistencija i 9 skokova.

Denver je deklasirao Klivlend - 122:100, a u timu Kavsa nije bilo Saše Pavlovića, koji je imao problema sa leđima, dok je Juta takođe bila ubedljiva protiv Sakramenta - 117:93. Karlos Buzer je uz 32 poena imao i 10 skokova.