Stojakovićev rekord - 10 trojki za trijumf Hornetsa u Los Anđelesu

Svega 48 sati posle neprimetnog nastupa u Denveru, kada se ispromašivao i postigao svega pet poena za 24 minuta igre, Peđa Stojaković iskupio se na gostovanju u Los Anđelesu. Njegovi Hornetsi pobedili su Lejkerse – 118:104 i ostali jedan od pet timova bez poraza u prvoj nedelji sezone, a Stojaković je srušio lični i klupski rekord po broju trojki na jednoj utakmici i dao ogroman doprinos trijumfu.

Kobi Brajant je pružio još jednu vrlo dobru, nesebičnu partiju, ubacio 28 poena, uz 7 asistencija i 6 skokova, a imao je i solidnu pomoć saigrača, pre svih Turiafa (15 poena), Radmanovića (11 poena, 3 asistencije, po 2 skoka i ukradene lopte) i Farmara (11 poena), ali su Hornetsi bili izuzetno raspoloženi za šut, pogotovo van linije za tri poena. Ceo tim šutnuo je 14 od 25, a sam Peđa Stojaković 10 od 13 za ukupno 36 poena (2-8 dvojke, 2-2 penali, 5 skokova i blokada za 38 minuta). Stojaković je srušio lični i pet godina stari klupski rekord Dejvida Veslija (8 trojki), dok je Kris Pol uz 19 poena, imao 21 asistenciju i prevazišao ostvarenje Tajrona Bogsa iz 1989. godine (19). Pored njih dvojice, Dejvid Vest je postigao 22 poena, uz 8 skokova, Rejšual Batler završio sa 11 pogodaka, a Tajson Čendler sa 10 i 9 uhvaćenih lopti.

Zvanični šampion San Antonio doživeo je prvi poraz ove sezone u komšiluku u Hjustonu – 89:81 za Rokitse, koje je sa 28 poena i 13 skokova predvodio Jao Ming. Odlični su bili rezervisti Bonzi Vels sa 14 poena i 15 skokova i Majk Džejms sa 13 pogodaka, dok su Šejn Batije i Trejsi Mekgrejdi završili sa po 12. Ti-Mek nije bio raspoložen za šut (4-14), ali je imao 9 skokova i 6 asistencija. Kod gostiju kojima je to bio prvi poraz u poslednjih pet mečeva u Hjustonu, najbolji je bio Manu Đinobili sa 23 poena, dok je Toni Parker postigao dva manje. Opširnije na našoj internet stranici – Glas Amerike.net.

Od ostalih košarkaša iz Srbije i Crne Gore najbolju partiju pružio je Marko Jarić, čija Minesota je doživela i treći uzastopni neuspeh ove sezone – 111:103 protiv Orlanda. Jarić je međutim podsetio na dane kada je izvanredno organizovao igru Los Anđeles Klipersa, ostvario "dabl-dabl" 10 poena (3-8, 1-1, 1-2), 10 asistencija, uz 5 skokova, po jednu ukradenu loptu i blokadu za 29 minuta kao rezerva. To je Jarićev prvi "dabl-dabl" jošod 20. januara 2006, i tek treći otkad je stigao u Minesotu.

Nju Džersi Netsi Nenada Krstića pobedili su Atlantu u svom "Ajzod Centru" - 87:82, a srpski reprezentativac, koji i dalje ima ograničenu minutažu, jer se oporavlja od povrede i operacije kolena, postigao je 8 poena (2-9, -, 2-2) i imao 5 skokova za 18 minuta igre. Saša Pavlović se vratio u startnu postavu Klivlenda, koji je trijumfovao u Ouklendu – 108:104, uz sjajnu partiju Lebrona Džejmsa kome je za "tripl-dabl" nedostajala jedna asitencija (24 poena, 14 skokova). Pavlović je igrao 32 minuta, ispromašivao se iz igre (2-7, 0-4, 2-2), imao po 2 skoka i asistencije.