Poraz Memfisa u Malagi, Stojaković i Radmanović odlični

Tačno 20 dana ostalo je do početka nove NBA sezone, a svih 30 timova već uveliko se pripremaju za još jedan pohod na trofej "Leri O'Brajen", koji je od proletos ponovo u vlasništvu San Antonio Sparsa. Juče je odigrano čak osam pripremnih mečeva, od kojih jedan u Španiji, gde je Malaga u okviru NBA Europe Live Tura pobedila Memfis – 102:99.

Darko Miličić je za poražene igrao 16 minuta i postigao 4 poena, a mnogo zapaženije uloge imali su Vlada Radmanović i Peđa Stojaković. Radmanović je sa 20 poena i 6 skokova za 32 minuta igre bio najbolji pojedinac Lejkersa u minimalnom porazu protiv Voriorsa – 111:110, dok se Stojaković trijumfalno vratio u sastav Hornetsa posle 320 dana pauze zbog povrede i operacije leđa. Iako je prvo poluvreme okončao bez pogotka, srpski internacionalac je sa 13 poena u nastavku bio jedan od najzaslužnijih za preokret i pobedu Nju Orleansa nad Hjustonom – 94:92.

Ovdašnji Vašington Vizardsi otvorili su predsezonu ubedljivim trijumfom u Klivlendu protiv tima koji ih je u poslednje dve godine eliminisao u plej-ofu. Prva zvezda domaćih Lebron Džejms bio je slab – 3 poena za 15 minuta igre, a ni njegovi saigrači, sa izuzetkom Denija Gibsona (13 poena) nisu bili mnogo bolji. Kavsi su bili bez Saše Pavlovića i Andersona Varežaoa, koji još nisu postigli dogovor sa klubom oko produžetka ugovora. Kod Vizardsa takođe nije bio previše raspoloženih za igru, a lider tima Gilbert Arinas, koji se ovog leta oporavljao od operacije kolena završio je sa 9 poena za 22 minuta.