Bekamov prvi gol za plasman Galaksija u finale prve Superlige

Posle skoro mesec dana čekanja i nekoliko frustrirajućih poraza navijači Los Anđeles Galaksija konačno su mogli da se raduju majstorijama Dejvida Bekama, koji je dominirao u polufinalnom duelu severnoameričke Superlige protiv DC Junajteda. Bekam je postigao prvi gol u pobedi svog tima od 2:0, kojim se Galaksi plasirao u finale inauguralnog takmičenja i dobio priliku da se bori za nagradu od milion dolara, koja će pripasti pobedniku prve Superlige.

U trećem nastupu za novi klub, prvom od početka utakmice, Dejvid Bekam je pokazao zbog čega su u Los Anđeles Galaksiju bili spremni da ga dovedu i po do sada nezapamćenoj ceni od četvrt milijarde dolara za pet godina. Bekam je svoj prvi gol za novi klub postigao u 28. minutu, iz savršeno izvedenog slobodnog udarca sa dvadesetak metara, čime je svom timu otvorio vrata ulaska u finale inauguralne Superlige.

"Ne bih da zvučim previše samouvereno, ali kada sam uzeo loptu u ruke znao sam da ću postići gol. Ponekad imate taj osećaj, ponekad ne, ali ovog puta sam znao", rekao je Bekam posle utakmice.

Pored prvog gola i prvog starta, Bekam je sinoć zaradio i prvi žuti karton, ali i prvu asistenciju. U 47. minutu sjajno je pronašao Lendona Donovana, koji je postavio konačan rezultat. Engleski reprezentativac bio je i kapiten tima, pošto mu je Donovan ustupio traku, ali ju je Bekam vratio pri izlasku sa terena u 63. minutu.

Finale Superlige planirano je za 29. avgust u Karsonu, a protivnik Galaksija biće meksički prvoligaš Pačuka, koji je, posle boljeg izvođenja jedanaesteraca, u drugom polufinalu eliminisao Hjuston.