Finiks izjednačio protiv San Antonija, Netsi na pragu eliminacije

Dve vrlo uzbudljive utakmice NBA plej-ofa odigrane su u ponedeljak uveče, a pobede su na kraju ostvarili gostujući timovi. I dok je Klivlend u Nju Džersiju stigao do velike prednosti od 3-1 u polufinalu Istoka, na Zapadu su Finiks Sansi uspeli da izjednače rezultat protiv San Antonija na 2-2 i vrate prednost domaćeg parketa u seriji.

San Antonio – Finiks 98:104 (2-2)

Sparsi su naizgled tokom čitavog meča imali kontrolu, vodili i sa 11 razlike, ali su gosti iz Arizone, najviše zahvaljujući Stivu Nešu i Amariju Stodemajeru, serijom 12:1 u poslednja dva i po minuta došli do preokreta. Neš je završio sa 24 poena i 15 asistencija, dok je Stodemajer ubacio 26 koševa, uključujući četiri poena u poslednjem minutu kojim su Sansi preuzeli vođstvo. Toni Parker je bio najefikasniji kod domaćih sa 23 poena, dok je Tim Dankan završio sa 21 i 11 skokova. Završnicu je obeležio i grub faul Roberta Orija nad Nešom, posle čega je Ori isključen i verovatno će propustiti peti meč serije, sutra uveče u Finiksu.

Nju Džersi – Klivlend 85:87 (1-3)

Na Istoku, Lebron Džejms je posle slabe partije u prethodnom meču, ponovo bio u svom elementu, ubacio 30 poena, uz 9 skokova i 7 asistencija, a Kavsi su odličnom odbranom u poslednjem napadu obezbedili kapitalnu prednost u seriji, pred sutrašnji, peti meč u Klivlendu. Saša Pavlović je postigao 9 poena, uz 4 skoka i 3 asistencije za 26 minuta igre, Leri Hjuz je završio sa 19, a Zidrunas Ilgauskas 13 poena, uz 11 skokova. S druge strane, Vins Karter i Majki Mur postigli su po 25 poena, s tim da su Karteru nedostajali po jedan skok i asistencija za "tripl-dabl".