Veliki preokret Detroita u Čikagu za 3-0 u polufinalu Istoka

Pobedom u Čikagu - 81:74, košarkaši Detroita poveli su sa 3-0 u polufinalu Istočne konferencije.

Luol Deng je pred početak utakmice dobio nagradu za fer-plej od komesara NBA lige Dejvida Šterna, a onda pomogao svom timu da prvo poluvreme završi sa 16 poena u plusu. Početkom treće četvrtine Bulsi su imali i čitavih 19 razlike, a sredinom perioda i dalje vrlo sigurnih 17. Međutim, gosti iz detroita su se vratili u meč serijom 12:0, u kojoj je Tejšon Prins postigao osam poena, a onda zahvaljujući Prinsu, Rašidu Valasu i Čonsiju Bilapsu u poslednjem kvoteru napravili potpuni preokret i došli do prednosti, koju nikada nijedan NBA tim nije uspeo da prokocka.

U istoriji američkog profesionalnog sporta, samo tri tima su posle zaostatka od tri utakmice, uspeli da dobiju seriju na četiri pobede: dva hokejaška kluba – Toronto Mejpl Lifs i Njujork Ajslenders, a u skorijoj prošlosti i bejzbol tim Boston Redsoks - 2004.

Najefikasniji pojedinac sinoćnjeg meča bio je Tejšon Prins sa 23 poena, uz 11 skokova. Rašid Valas je takođe imao 11 skokova, uz 16 poena i 5 blokada, dok je Čonsi Bilaps 17 od ukupno 21 poena postigao u drugom poluvremenu. Kod Bulsa, koji su domaćini i u četvrtoj utakmici u nedelju uveče, najbolji je bio Deng sa 21 poenom i 14 skokova.