Pavlović odličan u porazu Kavsa, Dalas stigao do 60. pobede

Čak 11 mečeva NBA sezone odigrano je u sredu uveče, a svi timovi za koje nastupaju košarkaši iz Srbije i Crne Gore doživeli su poraze. Najzapaženiju partiju pružio je Saša Pavlović, koji je u porazu Klivlenda u Njujorku, postigao 20 poena (0-1, 6-7, 2-2), uz šest trojki iz sedam pokušaja. A Dalas je postao prva ekipa ove sezone koja je stigla do 60 pobeda - 105:103 protiv Milvokija.

Posle prve turneje u istoriji kluba na kojoj su dobili svih šest utakmica, Mevsi su bili spremni da nastave seriju u svojoj dvorani protiv Milvokija i sve je izgledalo glatko da kraja druge četvrtine, kada se povredio Dirk Novicki. Lider Dalasa stao je na nogu jednog od košarkaša Baksa, izvrnuo skočni zglob i napustio igru. Pokušao je da se vrati u trećoj četvrtini, ali je ubrzo odustao. Gosti su to iskoristili i predvođeni Majklom Redom, koji je ubacio 34 poena, uveli meč u dramatičnu završnicu. Međutim, Džejson Teri, koji je završio sa 27 i veteran Džeri Stekhaus sa 21 poenom, rešili su pitanje pobednika, a Red je u poslednjem pokušaju da izbori produžetak bio neprecizan.

Najuzbudljivije je bilo u Bostonu, gde su domaći Seltiksi posle dva produžetka pobedili Orlando (105:96), koji je zbog toga pao na osmo mesto Istočne konferencije. Bez obzira što razmišlja da propusti ostatak sezone, Pol Pirs je bio u svom elementu, ubacio 32 poena, od čega 15 posle treće četvrtine, uključujući dvojku za prvi i trojku za drugi produžetak. Odlično su mu pomagali Al Džeferson sa 23 poena i 13 skokova i Delonte Vest sa 17 koševa. Grent Hil i Hido Turkoglu bili su najefikasniji kod "magičnih" sa po 20 poena, a Darko Miličić proveo je na parketu samo dva minuta, krajem prve četvrtine, i bez učinka izašao zbog bolova u levom kolenu.

Marko Jarić je u porazu svoje Minesote u Solt Lejk Sitiju - 108:102, igrao skoro 30 minuta, postaigao 7 poena (0-3, 2-4, 1-2), uz po 4 skoka i asistencije i 2 ukradene lopte.