Deveta uzastopna pobeda Dalasa, Lebron nadigrao Kobija

Poslednje dve utakmice pred All-Star pauzu u NBA ligi protekle su u znaku gostujućih timova. Pobede su ostvarili Dalas i Klivelnd i to u dramatičnim završnicama.

Klivlend je svega četiri dana posle trijumfa u Ohaju, pobedio Lejkerse i u "Stejpls Centru" - 114:108, a Lebron Džejms je ovog puta dobio direktan duel sa Kobijem Brajantom. Džejms je postigao 38 poena, uz šut iz igre preko 60 odsto, dok je Brajant imao mnogo sjajnih poteza, ali na kraju ubacio 34 poena, za razliku od nedelje, kada je završio sa 36 – odnosno dvostruko više od Lebrona. Kavsi su imali šestoricu igrača sa dvocifrenim učinkom, a među njima je bio i Saša Pavlović sa 11 poena (3-9, 1-2, 2-2), 3 skoka i 2 asistencije za 25 minuta igre. Kod Lejkersa, kojima je ovo bio peti poraz zaredom, Vladimir Radmanović je kao starter igrao 20 minuta, postigao 9 poena (4-7, 0-4, 1-3), uz po 4 skoka i asistencije.

Prethodno, Dalas je trijumfovao u Hjustonu – 80:77 i predstojeći All-Star vikend dočekuje sa ubedljivo najboljim skorom u ligi - 44 pobede i svega 9 poraza, a nalazi se i na pragu trećeg dvocifrenog trijumfalnog niza u sezoni. Dva superstara Dirk Novicki i Trejdsi Mekgrejdi neutralisali su jedan drugog – Novicki je završio sa 26 poena i 8 skokova, Ti-Mek sa "dabl-dablom" (27 koševa, 10 skokova), a presudio je Džejson Teri, koji se do poslednjeg minuta utakmice nije ni video, a onda košem iz igre i sa dva penala u samoj završnici, osigurao devetu uzastopnu pobedu svom timu.