Klivlend bolji od Lejkersa, Pavlović zasenio Kobija i Lebrona

Osam utakmica NBA sezone odigrano je tokom nedeljnog popodneva i večeri, a derbi u Klivlendu, između Kavsa i Lejkersa pripao je domaćem timu. Duel dve možda najveće zvezde NBA lige u ovom trenutku - Kobija Brajanta i Lebrona Džejmsa, prilično neočekivano ostao je u senci odlične partije Aleksandra Pavlovića.

Kobi Brajant je dobio duel zvezda sa Lebronom Džejmsom, ubacio 36 poena, uključujći prvih 14 svog tima u poslednjoj četvrtini, ali su ga Kavsi zaustavili u poslednja četiri minuta, a Saša Pavlović još jednom odiigrao ključnu ulogu u trijumfu Klivlenda – 99:90. Pavlović je 13 od ukupno 21 poena (4-9, 3-4, 4-5) postigao u poslednjem periodu, i uz Brazilca Varežaoa (11 od 12 poena u poslednjem "kvoteru"), bio najzaslužniji za pobedu domaćih. Pored toga imao je 3 skoka, po jednu asistenciju, ukradenu loptu i blokadu za 28 minuta, tako da u poslednje tri pobede Kavsa ima prosek od preko 17 poena, skoro 5 skokova i 3 asistencije. Lebron je završio sa 18 poena, dok je kod Lejkersa Radmanović ostvario "dabl-dabl" - 12 poena (4-7, 1-1, 1-2), 10 skokova, po 2 asistencije i blokade za 26 minuta.

Najtrofejniji tim NBA lige nastavlja da posrće. Boston Seltiksi su u Mineapolisu doživeli 18. poraz u seriji, iako je Pol Pirs u svojoj drugoj utakmici posle 24 meča pauze dao sve od sebe da nadigra Kevina Garneta i bivše saigrače Rikija Dejvisa i Marka Blaunta. Postigao je 13 od svojih 29 poena u poslednjoj četvrtini, ali je Minesota trijumfovala košem Dejvisa dve desetinke pre kraja – 109:107. Garnet je ostvario drugi "tripl-dabl" u poslednje tri utakmice, 18. u karijeri - 26 poena, 11 skokova, 10 asistencija, Dejvis je završio sa 28 koševa, po 5 skokova i asistencija, a Blaunt sa 20 pogodaka. Marko Jarić igrao je 16 minuta i postigao 4 poena (2-4 iz igre).