Tokio: Ana Ivanović u borbi za titulu sa Martinom Hingis

Ana Ivanović će sa na “Torej Panpasifik openu“ u Tokiju boriti za titulu sa Martinom Hingis iz Švajcarske. Anina protivnica, Šarapova, predala je meč u drugom setu, a Hingis je pobedila Dementijevu 2:0, po setovima 6:4, 6:3.

Polufinalni meč Ane Ivanović i Marije Šarapove trajao je osam gemova. Srpska teniserka u prvom setu bila je sjajna i dobila ga sa 6:1. Šarapova je u pauzama tražila medicinsku pomoć ali se vraćala na teren. U prvom setu Ana je ubacila 70% prvog servisa, imala tri asa i iskoristila dve od tri 'brejk' lopte. Šarapova nije imala nijednu priliku za 'brejk'. Posle prva dva gema, koje su dobile igračice koje su servirale, Ana je ušla u seriju i sa 13 'vinera' za pola sata osvojila set. Posle prvog gema drugog seta Šarapova je odustala. Meč je ukupno trajao 34 minuta. Trijumf nad najbolje rangiranom teniserkom sveta u polufinalu WTA turnira u Tokiju omogućio je Ani Ivanović da se bori za svoj treći WTA trofej. Ana Ivanović i Martina Hingis igraće u nedelju, a nagradni fond turnira u Tokiju je milion i 340.000 dolara.