Nove pobede Dalasa i Finiksa, Minesota smenila trenera

Dva najbolja tima NBA lige nastavljaju sa pobedama, i to u gostima. Finiks se revanširao ovdašnjim Vašington Vizardsima za poraz u Arizoni pre više od mesec dana i došao do 14. trijumfa u seriji - 127:105, dok je Dalas bio podjednako ubedljiv u Orlandu i ostvario osmu pobedu zaredom - 111:92. Prošlogodišnji finalisti Zapada već su daleko odmakli od svih ostalih ekipa u ligi i već sada ih mnogi vide kao vodeće kandidate za titulu.

Poslednji put kada su se dva tima sastala, Vašington je posle produžetka prekinuo seriju od 15 pobeda Finiksa. Sinoć, Sansi su iza sebe imali 13. trijumfa, ali ovog puta nisu dozvolili Vizardsima da ih zaustave. Od prvog minuta Stiv Neš je zagospodario terenom i sa 27 poena, uz 14 asistencija potpuno nadigrao Gilberta Arinasa sa druge strane. Sansi su vodili sa 21 razlike posle prvih 12 minuta, a u prvom polivremenu postigli su neverovatnih 76 poena. Iz igre su šutirali preko 60 odsto i imali 35 asistencnija. Arinas je završio sa 31 poenom, ali je slabo počeo i kada se razigrao – pobednik je već praktično bio odlučen.

Drugu utakmicu zaredom, posle pobede nad Majamijem u reprizi poslednjeg finala plej-ofa, Dalas je od početka do kraja utakmice vodio i lako ostavrio pobedu na početku serije od pet gostovanja. Dirk Novicki je bio na pragu prvog "tripl-dabla" u karijeri – 33 poena, 9 skokova, 8 asistencija, Džoš Hauard ubacio 25 poena, a Mevsi su u Orlandu stigli do 21. pobede u poslednja 22 meča! Već posle prve četvrtine bilo je +16 za goste iz Teksasa, u drugoj +25, a do kraja se razlike uglavnom kretala oko 20 poena. Darko Miličić igrao je devet minuta i nije se upisao.

Od ostalih vesti izdvajamo da je Minesota, posle serije od četiri pobede smenila trenera Dvejna Kejsija. Vulvsi su prethodno počeli godinu sa skorom 7-1 i tokom cele sezone igrali su promenljivo. Kejsi je za godinu i po dana na klupi ostvario skor 53 pobede i 69 poraza, ove sezone 20-20. Na klupi tima za koji nastupa Marko Jarić naći će se prvi pomoćnik Dvejna Kejsija – Rendi Vitmen, a u stručnom štabu i dalje će biti Aleksandar Džikić, koga je u Minesotu doveo upravo Kejsi.

Rezultati

Nju Orleans/Oklahoma Siti – Filadelfija 102:96
(Braun 24, Mejson 17, Vest 16, 11 sk - Korver 25, Igudala 20, Miler 13, 11 as)

Orlando – Dalas 92:111
(Miličić 0-2, -, -, 1 sk. za 9 minuta, Hauard 15, 14 sk – Novicki 33, 9 sk, 8 as, Hauard 25)

Vašington – Finiks 105:127
(Arinas 31, Batler 24, Denijels 20 – Neš 27, 14 as, Bel 21, Merion 21, Barbosa 10, 11 as)

Čikago – Atlanta 94:86
(Deng 18, Hajnrik 12, 12 as – Džonson 29, Vilijams 22)

Sijetl – Denver 112:117
(Alen 44, Vilkoks 25, 12 sk, Kolison 18, 10 sk – Entoni 34, 9 sk, Ajverson 21, 10 as, Smit 20)

L. A. Klipers – Milvoki 115:96
(Brend 25, Mobli 22, Kejmen 11, 11 sk – Bel 24)