Vizardsi upropastili najbolje veče u karijeri Kevina Martina

Protekle večeri odigrane su samo dve utakmice NBA sezone, a pobede su zabeležili gostujući timovi – Detroit i Vašington. Od košarkaša iz Srbije i Crne Gore aktivan je bio samo Saša Pavlović, koji je ušao u igru dva minuta pre kraja, kada je Klivlend već izgubio sve šanse za pobedu protiv Pistonsa. Pavlović je imao jedno zakucavanje i jedan promašaj iz igre.

Klivlend – Detroit 71:87

U reprizi prošlogodišnjeg polufinala Istoka, Pistonsi su potvrdili da su i dalje najbolji tim u svojoj konferenciji, a presudila je serija 14:3 na početku poslednje četvrtine. Čonsi Bilaps je ubacio osam poena u ta tri minuta, ukupno 12 u poslednjem periodu i završio sa "dabl-dabl" učinkom - 17 koševa i 10 asistencija. Tejšon Prins je postigao 16 poena (8 skokova), a Antonio Mekdajs - 11, uz 11 skokova. Najefikasniji kod domaćih, kao i obično, bio je Lebron Džejms sa 26 pogodaka (10 skokova, 5 asistencija).

Sakramento – Vašington 119:126

Na Zapadu, ovdašnji Vašington Vizardsi ostvarili su i četvrti trijumf u poslednjih pet mečeva – 126:119 u Sakramentu, koji je uprkos rekordu karijere Kevina Martina – 40 poena, doživeo treći uzastopni poraz kod kuće. Domaći su vodili na poluvremenu (59:53), ali su Vizardsi postigli čak 44 poena u trećoj deonici, naspram 24 Kingsa i pobednik je bio odlučen. Dominirala je udarna trojka gostiju Arinas-Džejmison-Batler sa ukupno 86 poena (Arinas 30, 8 skokova, 7 asistencija, Džejmison 33, 13 uhvaćenih lopti i Batler 23, 10 skokova, 5 asistencija), ali su dobri bili i Hejvud (12 koševa, 14 skokova), Stivenson (11) i Denijels (10, 4 asistencije).