Šampion deklasiran na startu NBA sezone

Publika u Majamiju svedočila je najtežem porazu koji je jedan NBA šampion ikada pretrpeo na otvaranju sezone.

Nakon svečane ceremonije na kojoj su igračima i stručnom štabu Majamija uručeni šampionski prstenovi, vrlo solidni Čikago Bulsi deklasirali su tim Peta Rajlija sa 108:66. gostujućem timu prednjačili su Kirk Hajnrih sa 26 i Kris Duhon sa 20 poena.

O katastrofi koju je pretrpeo NBA prvak govori i podatak da se na poluvreme otišlo sa 29 poena prednosti za Čikago.

Samo je Dvejn Vejd kod domaćih imao dvocifren učinak - 25 poena. Šekil O'Nil - skromnih 7 poena i 5 skokova.

Na početku nadmetanja u Zapadnoj konferenciji, Lejkersi iz Los Andjelesa su pobedili Finiks Sanse 114:106.

Tim Fila Džeksona nastupio je bez Kobija Brajanta. Lamar Odom bio je najefikasniji sa 34 poena.

Za Lejkerse je zvanično zaigrao i srpski košarkaš Vladimir Radmanović. Za 20 minuta postigao je osam poena i po tri skoka i asistencije.