Španija prvi učesnik polufinala Svetskog prvenstva u Japanu

Španci su u četvrtfinalu deklasirali Litvaniju rezultatom 89:67, posle sjajne i dominantne partije koju je pružio centar Memfisa Pau Gasol, strelac 25 poena, 9 skokova i 3 blokade.

Briljantan je bio Huan Karlos Navaro, koji je za 20 minuta na terenu imao 22 poena, 2 asistencije i 3 blokade. U litvanskoj selekciji Darius Lavrinovič postigao je 17 poena. Mečje rešen u drugom delu prve četvrtine, kada su Španci napravili seriju 15-0, posle koje se litvanski tim nikad nije primakao na manje od 10 poena zaostatka. Španci su u jednom trenutku imali i 27 poena prednosti. U pojedinim trenucima litvanski tim izgledao je komično, posebno na početku drugog poluvremena, kada su u dva i po minuta spojili pet izgubljenih lopti. Tako je „Crvena furija“ uspela da se osveti velikom rivalu za poraz u finalu Evropskog prvenstva 2003. godine.