Djoković uspešno startovao na US Openu

Najbolji srpski teniser Novak Djoković uspešno je startovao na poslednjem gren slem turniru u sezoni US Openu.

Djoković, koji je postavljen za 20. nosioca, pobedio je u prvom kolu Amerikanca Dejvida Janga (577. na ATP listi) sa 3:1, po setovima 4:6, 6:3, 6:0, 6:1. Čini se da je Djoković u prvom setu malo potcenio anonimnog Amerikanca, pa je Jang već u drugom gemu napravio brejk i poveo sa 2:0. Domaći takmičar je u nastavku ovog dela igre uspeo da zadrži teškom mukom stečenu prednost, a potom je u devetom gemu napravio još jedan brejk i osvojio set - 6:4. U drugom setu Djoković se "dozvao pameti" i već nakon pet gemova bilo je 4:1 za srpskog tenisera. Pokušao je Jang u finišu seta da se vrati u igru, medjutim, tada je Djokovićev kvalitet isplivao na površinu i Beogradjanin je slavio sa 6:3. Tamnoputom Jangu je u trećem setu očigledno ponestalo snage, pa je Djoković iskoristio prilliku da protivnika "počisti" sa terena. Igrao je srpski as za udžbenike, svaka zamisao mu je uspevala i na kraju je rešio set u svoju korist rezultatom 6:0. Poslednji set bio je gotovo identičan prethodnom, pošto je srpski teniser dozvolio Jangu da u ovom periodu meča osvoji samo jedan gem. Djoković će u drugom kolu igrati protiv pobednika duela Mardi Fiš (SAD) - Martin Grol