Grupa C: Pobede Litvanije, Grčke i Turske

Košarkaška reprezentacija Litvanije pobedila je danas Katar sa 106:65 po četvrtinama 31:11, 29:17, 18:23, 28:14, u trećem kolu takmičenja u Grupi C na Svetskom prvenstvu u Japanu. Litvanija je posle poraza od Turske i Grčke, došla do prve pobede na šampionatu u duelu sa mnogo lakšim protivnikom. Najbolji igrač u pobedničkoj ekipi bio je Kšištof Lavrinovic jer je postigao 20 poena i obavio ali veliki posao u odbrani. U reprezentacii Litvanije istakao se i njegov brat blizanac Darijus sa 12 poena, dok je u timu Katara najzapaženiji bio Abdul Ali sa 20 poena.

Grčka pobedila Australiju sa 72:69

Košarkaška reprezentacija Grčke pobedila je danas selekciju Australije sa 72:69 po četvrtinama 17:17, 22:17, 16:22, 17:13, u trećem kolu takmičenja u Grupi C na Svetskom prvenstvu u Japanu. Grčka je nastavila seriju pobeda na šampionatu, ali je protiv Australije osvojila bodove mnogo teže nego što se očekivalo. U završnici, dve sekunde pre kraja, Nikos Zizis postigao je trojku, a najefikasniji u pobedničkom timu bili su imitris Dijamantidis sa 20 i Lazaros Papadopulos sa 12 poena. U reprezentaciji Australije Endrju Bogut istakao se sa 18 poena.

Turska pobedila Brazil 73:71

Reprezentacija Turske ostvarila je i treću pobedu na SP, ovog puta nad Brazilom sa 73:71 po četvrtinama 25:23, 18:14, 13:21, 17:13 u 3. kolu grupe C. Najbolji kod Turaka bio je Erdogan sa 19 poena, Kutlaj je imao 14, a Gonlum 10. Sa druge strane, u reprezentaciji Brazila, kojoj je ovo drugi poraz na turniru, najefikasniji je bio Barbosa sa 26 poena, dok su Spliter i Maćado imali po 13. Odluka na ovom meču pala je u penal završnici kada su Turci preko Kurtoglua i Arslana pogodili ključna bacanja, dok su sa drugestrane Brazilci promašili tri od poslednja 4 šuta sa penala. Brazil u sledećem kolu igra protiv Grčke, dok se Turci sastaju sa selekcijom Katara.