Grupa B: Španija i Angola u osmini finala, pobeda Japana

Košarkaši Španije plasirali su se u osminu finala Svetskog prvenstva u Japanu, pošto su danas u Grupi B pobedili Nemačku sa 92:71 po četvrtinama 26:22, 22:19, 24:19, 20:11.

Španiji je ovo treća uzastopna pobeda, čime je obezbedila jedno od prva četiri mesta koja vode u osminu finala.

Hose Kalderon predvodio je pobednički tim sa 20 poena, dok je Huan-Karlos Navaro postigao 19. Najefikasniji u nemačkoj selekciji bili su Dirk Novcki i Demond Grin sa po 14 poena.

Angola u osmini finala

Košarkaši Angole plasirali su se danas u osminu finala Svetskog prvenstva u Japanu, pošto su pobedili Novi Zeland 95:73 u Grupi B. Ovo je Angoli bila treća pobeda, kojom je obezbedila jedno od prva četiri mesta u grupi. Afrička selekcija bila je 11. na prošlom Svetskom prvenstvu, a na ovom je drugi tim koji je prošao u drugu fazu, posle Argentine iz Grupe A. Novom Zelandu bio je ovo treći uzastopni poraz, a u posednja dva kola igra protiv Japana i Paname, i trebaju mu pobede u tim mečevima i pomoć drugih rezultata da bi se plasirao u osminu finala. Eduardo Mingas postigao je 27 poena za Venecuelu, koja u poslednja dva kola igra sa Španijom i Nemačkom. Najefikasniji u poraženoj ekipi bio je Piro Kamerun sa 17 poena.

Prva pobeda za domaćina

Košarkaši Japana stigli su do prve pobede na svetskom šampionatu. Ekipa domaćina savladala je u trećem kolu reprezentaciju Paname sa 78:61 po četvrtinama 14:22, 22:11, 21:12, 21:16. Početak je apsolutno pripao Panami. Domaći igrači nisu imali rešenja za Daglasa i Hjuita i izgledalo je da će Japan još jednom ostati bez bodova. Ipak, već u drugoj četvrtini nagovešten je konačan ishod. Japan pojačava igru u odbrani, stvaraju se situacije za "lake poene" i preokret je bio na pomolu. Treća i čtvrta deonica pokazale su da je Panama ipak nedovoljno dobra i da je prva četvrtina bila praktično sve što su njeni košarkaši uspeli da naprave na ovoj utakmici. Najefikasniji kod pobednika bio je Igaraši koji je postigao 18 poena, dva više od Daglasa u ekipi Paname.