Grupa A: Francuska pobedila Nigeriju, Argentina Venecuelu

Košarkaši Francuske pobedili su danas Nigeriju sa 64:53 u grupi A na Svetskom prvenstvu u Japanu.

Francuzima je ovo druga pobeda na šampionatu, a Nigeriji drugi poraz.

Francuski igrači bili su vrlo ujednačeni u poenima, a jedino je Mikael Želabal sa 14 poena imao dvocifreni učinak. Najefikasniji u Nigeriji bio je Ime Udoka sa 17 poena, dok je Gabe Muoneke postigao 14. Argentina je ranije danas pobedila Venecelu, a SCG Liban.

Argentina sve ubedljivija

Košarkaška reprezentacija Argentine deklasirala je nacionalni tim Venecuele rezultatom 96:54 po četvrtinama 18:10, 21:11, 35:17, 22:16) u prvom meču trećeg kola grupe A Svetskog prvenstva u Japanu. Argentina je tokom celog meča bila znatno bolja od rivala sa druge strane kontinenta, a posle serije 11:0 u drugoj četvrtini priliku su mogli da dobiju igrači sa klupe. Tri minuta pre kraja Argentina je vodila 96:44, a Venecuelanci su meč okončali serijom 10-0, smanjivši na "samo" minus 42. A Valter Herman je ponovo bio najbolji sa 25 poena i 9 skokova, Lusi Skola ubacio je 16 pogodaka. Ričard Lugo je predvodio Venecuelu sa 15 poena i 10 skokova.