U četvrtfinalu repriza finala svetskih šampionata 1986. i 1990. godine.

Fudbalska reprezentacija Argentine plasirali su se u četvrtfinale Svetskog prvenstva pobedom nad Meksikom 2:1 posle produžetaka. U regularnom toku meč u Lajpcigu završen je rezultatom 1:1. Meksiko je poveo golom Markesa posle kornera u šestom minutu, izjednačio je na isti način Ernan Krespo (mada je lopta pogodila Hareda Borhetija) samo četiri minuta kasnije. Odlučio je fenomenalni gol Maksija Rodrigesa u 98. minutu, volej sa ula šesnaesterca posle duge lopte Sorina. U četvrtfinalu Argentina igra sa Nemačkom u Berlinu, u reprizi finala svetskih šampionata 1986. i 1990. godine.

Sjajni Nemci u četvrtfinalu!

Fudbalska reprezentacija Nemačke prvi je učesnik četvrtfinala Svetskog prvenstva. Domaćin je u Minhenu pobedio Švedsku rezultatom 2:0, zahvaljujući golovima Lukasa Podolskog u 4. i 12. minutu. Šveđani su od 35. minuta igrali sa deset igrača, jer je Tedi Lučić dobio dva žuta kartona, a u 53. minutu Henrik Larson je promašio penal.