Njemačka i Argentina u četvrtfinalu

Gaučosi su bili bolji tim, ali su vrlo lako mogli da budu na putu kući. Pobjedom protiv solidne selekcije Meksika, nakon produžetaka, Argentina se plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva.

Susret u Lajpcigu je u regularnom toku završen bez pobjednika 1:1 (1:1).

Poveo je Meksiko golom Rafaela Markeza u 6. minutu, izjednačio je Hernan Krespo (mada se može govoriti i o autogolu Borgetija) samo četiri minuta kasnije.

Na pobjedu su Argentinci morali da čekaju punih 88 minuta – kada je polovinom prvog produžetka igrač madridskog Atletika - Maksi Rodrigez strahovitim volej udarcem savladao mekskičkog golmana Sančeza.

U trećem minutu nadoknade, Argentinci su zatresli mrežu, ali je švajcarski sudija Masimo Musaka ranije svirao ofsajd. Velike prilike u regularnom toku propustili su Krespo i Saviola.

Argentina će u četvrtfinalu, u berlinu 30. juna igrati protiv domaćina šampionata, Njemačke.

Panceri su u prvom meču osmine finala u Minhenu lako eliminisali Švedsku rezultatom 2:0.

Selekcija koju sa klupe vodi nekadašnji centarfor Jirgen Klinsman u dosadašnjem toku prvenstva ostvarila je maksimalan učinak. Njemci su poveli su golom Lukasa Podolskog u 4. minutu, koji je osam minuta kasnije postavio i konačan rezultat.

Ređale su se potom šanse pred golom Isaksona, ali Podolski i Miroslav Klose nisu bili na visini zadatka dok su udarce Balaka i Šnajdera pogodili okvir gola.

Švedska je od 35. minta i isključenja Tedija Lučića igrala sa igračem manje.

Najbolju priliku za "žute" imao je Henrik Larson u 53. minutu ali je sa bijele tačke šutirao preko gola.