Oporavljeni Ukrajinci u osmini finala protiv Švajcaraca

Raspoloženje izabranika Olega Blohina promenilo se za 180 stepeni - od katastrofalnog nastupa u prvom kolu kada su Ukrajinci poraženi sa 4:0. Pobedom nad selekcijom Tunisa u trećem kolu Grupe H "žuto-plavi" su se plasirali u osminu finala.

Jedini gol na utakmici postigao je centarfor - nova akvizicija londonskog Čelzija Andrej Švečenko, u 70. minutu iz penala.

Fudbaler Tunisa Zaid Džaziri isključen je u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Poraz od Španije, barem na papiru - Ukrajincima je donio i lakšeg protivnika u osmini finala. Dok će Španci na megdan Francuzima, Ukrajina će se za plasman među osam nadmetati sa Švajcarskom.

"Crvena furija" je sa 1:0 pobedila ekipu Saudijske Arabije u poslednjem kolu. Jedini gol postigao je Huanito u 36. minutu.