SCG okončala takmičenje na Mondijalu bez bodova

Fudbalska reprezentacija Srbije i Crne Gore još jednim porazom završila je nastup na Svetskom prvenstvu u Nemackoj. Izabranici Ilije Petkovica poraženi su u duelu sa Obalom Slonovace - 3:2 iako su u 20. minutu posle golova Žigica i Saše Ilica vodili sa 2:0.

Smanjio je Dindan iz penala u 37, Albert Nađ dobio drugi žuti kartom pred pauzu, a onda su Dindan u 67. i Kalu iz još jednog penala u 86. minutu upotpunili preokret.

U drugom susretu grupe 'C' Argentina i Holandija su igrali nerešeno - 0:0, tako da su 'gaučosi' zbog bolje gol-razlike osvojili prvo mesto u grupi i igraće protiv Meksika u osmini finala.

Meksiko je u poslednjem kolu grupe "D" poražen sa 2:1 od Portugala, koji će - kao jedini neporaženi tim u grupi - biti protivnik Holandiji na startu druge faze takmičenja.

Golove za Portugal postigli su Maniš u 6. i Sabrosa u 24. minutu, iz penala. Pet minuta kasnije smanjio je Hoze Fonseka, a Meksikanci su do kraja promašili nekoliko izglednih šansi, uključujući i najstrožu kaznu.

U utakmici koja nije imala rezultatski značaj - Angola i Iran su se od Mondijala oprostili remijerm 1:1.