Španija u osmini finala, Ukrajinci anulirali minus

Fudbaleri Španije plasirali su se u osminu finala Svetskog prvenstva u Nemačkoj, pošto su u Štutgartu pobedili Tunis sa 3:1 i tako osvojili prvo mesto u grupi H na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj.

Nije sve bilo tako glatko – kako konačan rezultat u meču protiv borbenih Tunižana sugeriše. Tunis je poveo u osmom minutu preko Džoahara Mnarija i taj rezultat čuvao sve do 71, minuta kada je Raul izjednačio.

Onda je uslijedio preokret i golman Tunisa je loptu iz mreže morao da vadi još dva puta. Fernando Tores je povisio na 2:1 u 76. minutu, da bi iz penala, u sudijskoj nadoknadi vremena, isti igrač postaviom konačnih 3:1.

Ukrajina je ranije pobedila Saudijsku Arabiju sa 4:0.

Golove za Ukrajinu postigli su Andrej Rusol u 4. minutu, Sergej Rebrov u 26, Andrej Ševčenko u 46. i Maksim Kaliničenko u 84. minutu meča.

Duel Ukrajinaca i Tunisa odlučiće drugog učesnika osmine finala iz grupe H.

Španija je ima šest bodova iz dve utakmice, druga je Ukrajina sa tri boda. Tunis i Saudijska Arabija imaju po jedan bod.