Domaćin se raspucao uoči osmine finala

Shodno očekivanjima, Njemačka je osvojila prvo mjesto u grupi "A" fudbalskog mondijala, ali ni najveći optimisti se nisu nadali da će ekipa koju vodi Jirgen Klinsman ostvariti sve tri pobjede i biti jedna od najefikasnijih na šampionatu.

Domaćin je danas savladao drugoplasiranu selekciju Ekvadora 3:0.

Golove su postigli Miroslav Klose u 4. i 44. minutu i Lukas Podolski u 57. minutu.

Njemci će u osmini finala igrati protiv Švedske koja je remizirala sa Engleskom 2:2.

Golove za "Gordog Albiona" postigli su Džo Kol u 34. i Stiven Džerard u 85. minutu. Za Šveđane strelci su bili Markus Albak nakon 6 minuta igre u drugom poluvremenu i Henrik Larson u poslednjem minutu susreta.

Englezi će za plasman među 8 najboljih timova igrati protiv Ekvadora.

Minimalnim pobjedama od Modijala su se oprostili Poljaci i Paragvaj. Poljska je uspela da preokrene rezultat pošto je Kostarika golom Ronalda Gomeza u 25. kinuti povela. Izjednačio je u 33. minutu Bartoš Bošacki. On je postigao i gol za pobjedu Poljske reprezentacije u 66 minutu.

Paragvajci su auto-golom Brenta Sanča u 25. i golom Nelsona Kuevasa u 86. minutu savladali Trinidad i Tobago 2:0.