Portugal u osmini finala, Iran pakuje kofere

Fudbalska reprezentacija Portugala šesta je selekcija koja je obezbijedila plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva u Njemačkoj.

Portugal je u subotu u Frankfurtu, u meču drugog kola D grupe, pobjedom protiv Irana 2:0 (0:0), kolo prije kraja prve faze osigurao plasman među 16 najboljih.To je ujedno prvi put da Portugalci, nakon 1966. godine, igraju u drugom krugu takmičenja.

Za Iran – poraz je istovremeno označio da je vrijeme da se pakuju koferi.

Izabranici brazilskog selektora Felipea Skolarija poveli su golom Deka u 63. minutu.

Konačan rezultat, 2:0 postavio je Kristijano Ronaldo u 79. minutu iz prvog jedanaesterca koji je dosuđen na Mondijalu.

U narednom kolu znaće se i drugi učesnik osmine finala iz grupe D. Najviše šansi ima Meksiko kome je protiv Portugala 21. juna u Gelzenkirhenu dovoljan i neriješen rezultat.

Meksiko i Angola igrali su sinoć u Hanoveru bez golova.