42 poena Dvejna Vejda za preokret Majamija i 1-2 u seriji

Samo dva tima u istoriji uspela su da ostvare trijumf u finalnoj seriji posle zaostatka od 2-0: Boston iz 1968. i Portland iz 1977. godine. Majami svakako želi da bude treća ekipa kojoj je to pošlo za rukom, a da li će uspeti … posle treće utakmice, prve od tri na Floridi – šansa još uvek postoji. Hit je trijumfovao u trećoj utakmici finala plej-ofa - 98:96.

Nešto više od šest i po minuta pre kraja Dalas je u Majamiju imao 13 poena viška (89:76) i činilo se da je ogromnih 3-0 u seriji samo tehničko pitanje. Međutim, Dvejn Vejd je, poput Majkla Džordana u najboljim danima, preuzeo kontrolu i sa 15 od ukupno 42 poena u poslednjoj četvrtini doveo svoj tim u priliku da dobije meč. Šakil O'Nil (16 poena, 11 skokova, 5 asistencija, 2 blokade, 7 izgubljenih lopti) i Judonis Haslim (8 poena, 11 skokova, 3 ukradene lopte) pogodili su važna slobodna bacanja u poslednja dva minuta, Entoan Voker i Džejson Vilijams ubacili po 12 poena, ali je junak trijumfa domaćih bio veteran Geri Pejton, koji je jedine poene postigao devet sekundi pre kraja.

Najbolji košarkaš Dalasa, Dirk Novicki, koji je uz 30 poena imao 7 skokova, imao je priliku za izjednačenje 3,4 sekunde pre isteka vremena, ali je promašio drugo slobodno bacanje, a poslednju šansu za produžetak gosti su prokockali uz zvuk sirene, kada je Dvejn Vejd sprečio težak pas Novickog ka Hauardu (21 poen, 5 skokova). Pored njih dvojice dobru partiju u timu Mevsa pružio je Džejson Teri sa 16 poena i 5 asistencija.

Četvrta utakmica igra se sutra uveče, takođe u Majamiju, baš kao i peti meč, u nedelju.